4 mai 1999

ETV ründab soodushindadega

Jõesaare sõnul on TV3 reklaamisekundi hind parimal ajal 600 krooni ringis. Samas on ETV vaadatavuselt Eestis liidrikohal.

Reklaamisekundi hind hakkab näiteks uudistesaate Aktuaalse Kaamera ees ja järel tõenäoliselt maksma 180--300 krooni, ütles ETV rahandusjuht Anneli Viita.

ETV juhi Toomas Lepa sõnul langetab reklaami jõudmine ETV ekraanile reklaamihindu kõikidel telekanalitel. Samas peaks telereklaamiturule tagasi jõudma raha, mis kadus sealt pärast seda, kui ETV loobus reklaamist, märkis Lepp.

Jõesaar märkis, et TV3 oma reklaamihinda alandada ei kavatse. «Meie programm on kvaliteetne ja ma ei näe vajadust, et me peaks hea toote hinda alla laskma,» lisas ta.

Jõesaar ei nõustunud ka Lepa hinnanguga, et reklaami toomine ETVsse suurendab kogu telereklaami turule tuleva raha hulka.

Jõesaar selgitas, et tõenäoliselt läheb ETV otsuse tõttu hoopis telereklaami turult raha ära, sest reklaamitellijad saavad ETVst mingi arvu kontakte madalama hinnaga kätte. «Pole mingit mõtet üle maksta ja turg väheneb kindlasti,» lisas Jõesaar.

Jõesaar prognoosis, et kogu telereklaamituru maht jääb tänavu eelmise aasta tasemele.

Esimeses kvartalis oli telereklaami maht möödunud aasta sama ajaga võrreldes kümnendiku võrra väiksem. Möödunud aastal oli Eesti telereklaami turu netomaht 170 miljonit krooni.

ETV loodab aasta lõpuni teenida reklaami müügist 30 miljonit krooni, mille oleks pidanud ETV-le maksma erakanalid selle aasta viimase kvartali eest.

ETV juhatuse kiire otsus reklaamimüügi alustamiseks oli seotud Lepa sõnul asjaoluga, et eratelekanalid ei ole kinni pidanud möödunud aasta novembris ETVga sõlmitud lepingust ning on jätnud lepingus sätestatud summad õigeaegselt üle kandmata. Erakanalite taktika oli raha tasumisega venitada, märkis Lepp.

Seoses reklaami tulekuga ETV ekraanile ei toimu programmis olulisi muutusi, ette võib tulla siiski saadete ümbertõstmist, ütles ETV programmidirektor Tiina Kangro.

Seoses riigieelarve kärpimisega väheneb Lepa sõnul ka ETV tänavune eelarve. See peaks jääma nelja ja seitsme miljoni krooni vahele, lisas ta.

Juuni alguseks peaks Viita sõnul lõppema ETV eelmise aasta tulemuste auditeerimine. Eelmise aasta kulud ületasid tulusid, sest ETV suurendas programmi ja omatoodangu mahtu ning tegi lisainvesteeringuid 25 miljoni krooni ulatuses, märkis Viita.

Autor: BNS

Hetkel kuum