Indrek Kald • 5. mai 1999 kell 22:00

E-posti saab lugeda ja saata faksi abil

lühivalimismälu: 50 numbrit ja e-aadressi

modemi kiirus: 14 400 b/s (1 lk/10 s)

mälu: 54 lehekülge (sh automaatvastaja mälu)

paberivaru kassetis: 100 lk

trükilindi varu: 350 lk

printimiskiirus: 4 lk/min

mõõtmed: 267x234x95 mm

kaal: 2,9 kg

hind: 8990 krooni

Sagem on toonud turule interneti-ühendust võimaldava faksi, millega saab saata ja vastu võtta e-posti, sh heli- ja pildifaile. Sõnumit võib saatmiseks sisestada otse klaviatuurilt.

Sagemi Phonefax 440 on esimene faksiaparaat, mis suudab suhelda ka Interneti vahendusel. Võrgu kasutamiseks peab sõlmima liitumislepingu mõne internetiteenuse pakkujaga. Faksi seadistamisel tuleb sisestada teenuse pakkuja number, kasutajanimi ja parool.

E-posti kontrolli saab seada ka automaatseks. Sel juhul võtab faks sisseehitatud modemi vahendusel teatud aja tagant teenusepakkujaga ühendust ja tõmbab uued kirjad ära. Sissetulnud kirja saab välja printida. Kui ühte masinat kasutab suurem hulk inimesi, saab faksi seada kirjast märku andma valgusindikaatoriga. Enne kirja väljastamist küsib Sagem siis kasutaja koodi, et kirja saaks kätte ainult õige inimene.

E-posti aadresse saab salvestada ka telefonimärkmikusse. Ühte mälupesasse võib sisestada nii faksinumbri kui e-aadressi.

E-posti saatmiseks on mitmeid võimalusi. Kuni 200 tähemärgi pikkust teksti saab sisestada faksi klaviatuurilt. Pikemaid kirju peab saatma faksina. Vastaspool saab sel juhul e-kirja koos lisandiga. Lisandi moodustabki faksi pandud paber. Klaviatuuril ei ole täppidega tähti.

Võimalik saata ja vastu võtta helifaile

Sagem Phonefax 440 võimaldab ka helifailide saatmist. Selleks tuleb lugeda sõnum automaatvastajasse ja faks saadab selle soovitud e-postkasti. Samamoodi saab automaatvastaja vahendusel kuulata arvuti teel saabunud helifaile.

Sagemi mälu jaguneb automaatvastaja (kuni 100 minutit) ja dokumendimälu (kuni 220 lehekülge) vahel.

Hetkel kuum