5. mai 1999 kell 22:00

Kaks Edelaraudteele tehtud pakkumust jõudis teise vooru

«Kaks pakkujat said õiguse teha konkreetsed teise vooru pakkumused,» ütles Sarnet. «Loodame Edelaraudtee erastamise teise vooru läbi viia enne suvepuhkuste algust, juuni lõpuks.»

Sarnet märkis, et pakkujate nimesid ei avalikustata.

Senistel andmetel tegid pakkumuse Edelaraudteele Briti GB Railways ning rahvusvahelisse Vivendi kontserni kuuluv Prantsuse firma CGEA Transport.

Eesti välisinvesteeringute agentuuri projektijuht Madis Maripuu on varem öelnud, et agentuur nõustab CGEA Transporti investeeringu tegemisel Edelaraudteesse.

CGEA Transpordi 1997. aasta käive oli 12,5 miljardit Prantsuse franki ehk ligi 30 miljardit krooni. CGEA Transport annab üle Euroopa tööd 26 000 inimesele.

Briti raudteefirmat GB Railways nõustab ametlikult kinnitamata andmeil Optiva Pank. GB Railways on Suurbritannias tegutsev firma, mis opereerib riiklikult doteeritavatel raudteelõikudel.

Ka Edelaraudtee nõunik Urmas Glase on varem kinnitanud, et ettevõttega käisid tutvumas ja tegid pakkumuse üks Prantsuse ja üks Suurbritannia firma.

Aprilli lõpul külastas koos GB Railwaysi esindajatega Eestit Suurbritannia kaubandusminister Brian Wilson.

Edelaraudtee aktsiate kaheetapilise eelläbirääkimistega enampakkumise kuulutas riik välja mullu detsembris.

Riik müüb Edelaraudtee selle aktsiakapitali laiendamise teel poole ehk 100 miljoni krooni võrra. Praegu on ettevõtte aktsiakapital 100 miljonit krooni.

Edelaraudtee vajab viie aasta jooksul üle miljardi krooni investeeringuid. Edelaraudtee käive oli 1998. aastal esialgsetel auditeerimata andmetel 179 miljonit krooni ja kasum jäi nulli.

Autor: BNS

Hetkel kuum