ÄP fototoimetus • 10. mai 1999 kell 22:00

Enim müüdi Vambola Raudsepa kurikuulsat «Finantsjuhtimise aluseid»

Aprillis osteti kõige enam Tartu Ülikooli rahandusprofessori Vambola Raudsepa kurikuulsat raamatut «Finantsjuhtimise alused».

Äripäev küsib andmeid nendelt suurematelt raamatukauplustelt, kes suudavad esitada ka müüdud eksemplaride arvu. Akadeemiline Raamat ei müünud aprillis ühtegi «Finantsjuhtimise aluste» raamatut seetõttu, et seda ei olnud kauplusesse tellitudki.

Vambola Raudsepa järjekordne üllitis sai kuu aega tagasi eriti suure tähelepanu osaliseks seetõttu, et raamatust ligi veerandi moodustasid tudengite referaatidest omavoliliselt võetud lõigud. Tulemusena kõrvaldas Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo rahandusprofessori ajutiselt õppetööst.

Postimehe andmetel tõi raamat «Finantsjuhtimise alused» Vambola Raudsepale sisse 15 000 krooni.

Rahva Raamatu juhataja Sirje-Mai Pihlak arvab, et «Finantsjuhtimise aluste» müügiedu üks põhjus võib olla kajastamine ajakirjanduses. Teisalt on uutel raamatutel ikka suurem läbimüük. Raamatu edu võib põhjendada ka selle laiahaardelise sisuga.

Aprillis enim müüdud turunduskirjanduse edetabelis on teisedki kirjastuse Külim raamatud pingerea tipus. Ann Vihalema õpikud «Marketing. Hind, müük ja reklaam» ning «Marketing. Turg, toode ja tarbija» on juba mitu kuud olnud turundushuviliste lemmikraamat.

Vt. ka tabel

Autor: ÄP

Hetkel kuum