Kaja Koovit • 10. mai 1999 kell 22:00

Polarise kliente soovib vaid BICO

«Ametlikku pakkumust me veel teinud ei ole, kuid oleme huvitatud Polarise kindlustuslepingute ülevõtmisest,» kinnitas eile BICO Kindlustuse juhatuse liige Olga Reznik.

Reznik ütles, et otsuse lepingute ülevõtmise kohta võib langetada ainult kindlustusseltsi omanikfirma Alte Leipzigeri juhatus.

Neile tuli eelmisel reedel tehtud ettepanek ootamatult, lisas ta. «Kui neil huvi on, tulevad nad kindlasti Eestisse,» lubas Reznik.

Rezniku sõnul on BICO huvitatud ainult Polarise kindlustuslepingute ülevõtmisest.

«Bergmann tahab kindlasti ka kindlustusseltsi vara müüa, aga meil ei ole mõtet raha niisama raisata,» ütles Reznik. Ta põhjendas, et BICO Kindlustusel on Polarisega Lõuna-Eestis juba praegu sarnane müügivõrk.

Kindlustusportfelli ülevõtmise järel peab BICO investeerima Polaris Elu ja Polaris Vara reservide katteks 60 miljonit krooni. Rezniku sõnul on olukord kindlustusturul võrreldes aasta algusega muutunud ja investeering kindlustusseltside reservidesse võib olla ka mitme miljoni krooni võrra väiksem või suurem.

BICO ei garanteeri lepingute ülevõtmise korral Polarise töötajatele tööd, teatas Reznik. Erandiks võivad olla vaid müügiagendid, lisas ta.

«Ühtsel tööjõuturul peavad kõik inimesed arvestama töökohast ilmajäämise võimalusega ja kui BICO niimoodi otsustab, on see nende õigus,» lausus Polarise tegevdirektor Martin Kuusik. Ta ei soovinud öelda, kui palju inimesi praegu Polarises töötab.

Rezniku sõnul on Polarise töötajate palk võrreldes BICO Kindlustuse töötajatega kõrgem.

Reznik ütles, et kindlustusportfelli üle võtvale firmale tekitab lisakulutusi ka Polarise elukindlustuse pikaajalistele klientidele makstav garanteeritud intress 7 protsenti. BICO ja ka teised kindlustusseltsid maksavad intressi 4 protsenti, lisas ta.

Sampo Kindlustuse juhatuse esimees Olavi Laido kinnitas reedel, et Sampo loobub Polarise kindlustusportfelli ülevõtmisest. Polarise suuromanik Andres Bergmann andis kindlustusinspektsioonile kirjaliku lubaduse sõlmida selle nädala jooksul kindlustusportfelli üleandmise leping.

Bergmanni järjekordne lubadus: Polarise saatus selgub lähipäevil10.05.99

Sampo volitused Polarise ülevõtmiseks katkesid05.05.99

Sampo võib Polarisest loobuda04.05.99

Andres Bergmann kinnitab kõike03.05.99

Bergmann venitab Polarise lepingute üleandmisega29.04.99

Bergmann mängib Polarise saatusega30.04.99

Polarise lepingute üleminek venib21.04.99

Sampo võtab Polarise üle08.04.99

Hetkel kuum