11. mai 1999 kell 22:00

Nähtava kiirega laser lihtsustab mõõtmist ruumis

iseloodiv: 10% ulatuses

täpsus: 1 mm/10 m

töömaa: 320 m

tööaeg: kuni 160 h

garantii: 1 aasta

hind ilma käibemaksuta: 35 800 kr

tootja: LaserLiner (Saksamaa)

ACM Profi on täisautomaatne, iseloodiv, nähtava kiirega universaalne pöördlaser, millega on võimalik mõõta horisontaale-vertikaale, täisnurki ja kaldeid.

Laser on mõeldud kasutamiseks nii ruumis kui ka väljas. Nivelliirile lisatud uued süsteemid lihtsustavad seadme kasutamist ja parandavad töökvaliteeti. Kergesti käsitsetav laser võimaldab teha kõik mõõdistused ühe seadmega.

Aparaat viiakse väga lihtsalt töökorda vastavalt sellele, kas mõõdetakse horisontaal- või vertikaalpinda. Laseri loodimiseks on vaja ühte nupulevajutust, mis võtab aega ligikaudu kümme sekundit.

Seadme võib kinnitada kolmjalale või seinakonsoolile, kuid spetsiaalne alus pole oluline -- laseri võib asetada põrandale, lauale jm.

Laseri funktsioone võib valida puldiga, millest on eriti abi ripplagede paigaldamisel, kui laser asub kõrgel lae all.

Välitingimustes, kus laserkiir pole üldjuhul hästi nähtav, saab kasutada laserandurit. Anduril on ekraan, mis näitab otsitavat kõrgust. Tänu helisignaalide süsteemile määratakse kõrgus kiiresti ka ekraanile vaatamata.

Uudset ADS (Anti-Drift-System) -funktsiooni kasutades lülitub seade välja, kui seda on liigutatud või muul moel häiritud. Tavaliselt loodivad iseloodivad nivelliirid end pärast häirimist automaatselt uuesti, kuid pärast uut loodimist võib kõrgus olla muutunud, mis tekitab hiljem probleeme mõõtmisandmetega.

Laseri prisma võimaldab kaht tööasendit. Kahe tavalise omavahel 90° nurga all paikneva kiire abil saab mõõta nii horisontaal- kui ka vertikaalnurki. Uudse joon-mooduse puhul on üks kiir tavaline, teine aga venitatud jooneks -- seinale näidates paistab pikk joon, mitte punkt nagu tavaliselt. Tänu sellele on Laser ACM Profi asendamatu mõõduriist sisetingimustes.

Kui tavaliselt saab laserianduri abil kõrgusi märkida üks inimene, siis joon-moodusega võivad korraga mõõdistada kasvõi kümned inimesed.

Hetkel kuum