12 mai 1999

Hiiu Kaluri tütarettevõte ostis pankrotistunud Läätsa

ASi Läätsa pankrotihaldur Toomas Kuusk ütles eile, et kuigi lähtuvalt pankrotiprotsessist on tehingu hind avalik, ei soovi pooled esialgu seda veel avalikustada.

«Summa suurus on 30 miljoni ja 40 miljoni vahel,» ütles haldur. Tema sõnul ületab summa märkimisväärselt Hansapanga 32 miljoni kroonise nõude ASi Läätsa vastu.

Kuuse sõnul venis ostu-müügilepingu sõlmimine kavandatust kauemaks seetõttu, et tehing vormistati eraldi lepingutena.

Peale ASi Läätsa osteti ka kalatööstuse tütarettevõtte ASi Nas-Fil aktsiate kontrollpakk, ütles Kuusk. ASi Veere Sadam osas sõlmisid pooled eellepingu, sadama omanikuks on septembri lõpuni pankrotis olev ettevõte Läätsa, selgitas haldur.

«Ostjal on kohustus jätkata enamiku Läätsa töötajatega töölepingute täitmist,» ütles Kuusk.

Halduri sõnul puudutab lepingute lõpetamine suurelt jaolt ettevõtte juhtkonda.

Läätsa kalatööstuses on hetkel tööl üle 230 inimese, ütles Kuusk.

Halduri hinnangul peab ostja tegema mingil ajal investeeringuid eelkõige kalatööstuse läbimõeldud tehnoloogia elluviimiseks, sest praegu on paljud protsessid ebaotstarbekad.

Kuusk ütles, et on rahul pankrotis kalatööstuse senise tegutsemisega, sest ettevõte pole seiskunud. «Igakuine kahjum on olnud 100 000 krooni, selle tulemusega olen ise väga rahul,» ütles ta.

Läätsa on halduri sõnul töötanud kolmandiku võimsusega ja toodab ligikaudu 50 000 karpi konservi päevas. Kogu kontsern tarbis kuus orienteeruvalt üle 1000 tonni kala.

ASi Läätsa varad on panditud Hansapangale.

Kokku on ASi Läätsa vastu esitatud võlanõudeid ligikaudu 55 miljoni krooni ulatuses.

Saare maakohus kuulutas ASi Läätsa pankroti välja mullu novembris.

Autor: BNS

Hetkel kuum