12. mai 1999 kell 22:00

Roostes plekist ja betoonist trendikoht

Muusikaklubi Võitlev Sõna kujunduses kasutati ära aianurgas aastaid roostetanud metall-lehed ja trammipargi vanad juhtimispuldid.

Klubi sisustati põhimõttel: võimalikult palju ise teha. Roostes metall-lehed ja muusikamänguks ümber tehtud trammi juhtimispuldid pandi klubi keldrisse, andmaks vana allveelaeva tunnet. «Välismaalased peavad seda kujundust väga kalliks,» muigab kunsti- ja disainistuudio omanik Margus Sulengo. «Roostes pleki tegemine võtab ju nii kaua aega.» Eestis annab selliste asjade pealt kõvasti kokku hoida.

Peale keldribaari kuulub klubisse esimesel korrusel kohvik ja a la carte'i pool. Kohvikut eraldab tänavast vitriinsein. «Vaatad tänavale ja oled linna osa,» märgib Sulengo. Teisalt on kohviku sisemus huvitavaks vaatamiseks ka möödujale. Eriti õhtul, kui klaasseina tagant paistab värviline valgusmuusika.

Et Võitlev Sõna seostub tänu kunagi samades ruumides asunud raamatupoele meediaga, kavandasid omanikud kohvikuseinale tohutu suure ekraani, kus näidatakse uudiseid ja muusikavideosid. A la carte'i poolel on kujundaja taotlenud kinoefekti: kõik, mis toimub musta-valgeruudulises köögis, on külastajatele näha.

Üheks klubi võluks peab Sulengo, et kohale on võimalik kergesti uus ilme anda: muutes pisut mööbli paigutust, vahetades tekstiilid ning valgusfiltrid.

Võitlevas Sõnas eksisteerivad rahulikult koos krobeline betoon, rooste ja elitaarne mööbel.

Autor: Tiina Salumäe

Hetkel kuum