Indrek Kald • 19. mai 1999 kell 22:00

Ericsson T18s eristub vibraaku ja häälvalimisega

standard GSM 900/1800

kõneaeg kuni 4 tundi

ooteaeg kuni 100 tundi

kaal 146 g

keel eesti, vene, inglise jt

hind 5990 krooni

Kaua aega oodatud Ericssoni uus mobiiltelefon on lõpuks müügil, kuid midagi eriti uudset ega üllatuslikku ei sisalda.

Uudne on telefoni standardvarustusse kuuluv vibreeriv aku. See hõlbustab kõnele reageerimist mürarikkas kohas, kus inimene tavalist helisignaali ei kuule, või vastupidi -- vaiksel koosolekul, et ümberkaudseid mitte segada.

Ericssoni mobiilide puhul esimest korda on uuel aparaadil häälvalimine. Kümnele vajalikumale inimesele helistamisel ei pea enam hakkama nende numbrit valima, vaid piisab telefonile soovitud nime ütlemisest. Nimi ei tohi siiski olla liiga pikk, Ericsson T18s salvestas testimisel esmaselt küll eesnime, kuid liitsõnaline perekonnanimi ei mahtunud enam täies pikkuses telefoni mällu. Varem Eestis müüdud telefonidest on häälvalimine Philipsi mudelitel.

Ericsson T18s teiseks eeliseks on võimalus komponeerida telefoniga ise kuni neli meloodiat ja määrata kuni kümnele erinevale numbrile eri helisignaalid. Lisaks saab määrata, et kindla algusega numbritelt tulevatel kõnedel on üks meloodia. Ericssoni puhul on uudne lahendus ka aktiivne klapp. Telefoni helisedes piisab kõnele vastamiseks klapi avamisest.

Uue telefoni ekraan mahutab küll kolm rida teksti, mida on varasemate klapiga Ericssonidega võrreldes rohkem, kuid see jääb ikkagi alla Nokia mudelite ekraanidele.

Omalaadne on Ericsson T18s kõneregister. 30 sissetulnud, välja läinud ja vastamata kõnet salvestatakse kõik ühte kohta. Kõnede staatust eristab väike sümbol ekraani ülaosas. Kui number kordub, asendub varasem kõne hilisemaga. Ööpäeva möödudes näidatakse ekraanil kellaaja asemel kõne kuupäeva. Kellaaega ja kuupäeva saab vahetada *-klahviga.

Kuigi Eesti mobiilsideoperaatorid seda teenust ei paku, võimaldab uus Ericsson samal SIM-kaardil pidada kaht erinevat abonentnumbrit, millest näiteks ühte saab kasutada era- ja teist ärikõnedeks. Mõlemale numbrile võib seada eri meloodiad ja teenused. Numbri vahetus ei nõua telefoni väljalülitamist, seda saab teha lihtsa klahvivajutusega. Ericsson T18s sisaldab ka nelja põhitehtega kalkulaatorit ja alarmi võimalust.

Välimuselt ei erine uus Ericsson T18s (paremal) eriti oma eelkäijast Ericsson GF 788, muutused on sisus.

Hetkel kuum