19. mai 1999 kell 22:00

Valitsusparteid vaidlevad ettevõtte tulumaksu üle

Selleks, et valitsuses Reformierakonna algatusel koostatud tulumaksuseaduse eelnõu läbi läheks, on sellesse vaja sisse viia veel hulk täpsustusi, mis on nii sisulist kui redaktsioonilist laadi, ütles valitsuse pressiesindaja.

Olenemata sellest, et ettevõtte tulumaksu kaotamine oli kirjas koalitsioonilepingus, peavad valitsusparteid põhimõttelises maksumuudatuses kompromisse leidma, et tagada eelnõule koalitsiooni toetus, rääkis valitsuse pressiesindaja.

Valitsuse istungile jõuab rahandusministeeriumi koostatud ministeeriumide kooskõlastusringi läbinud uus tulumaksuseaduse eelnõu 8. juunil, mil on kavas see kinnitada ja riigikokku saata.

Teisipäeval arutas valitsus tulumaksuseaduse eelnõu kabinetinõupidamisel.

Arutluse all olev eelnõu näeb ette ettevõtte arengusse suunatud tulu tulumaksust vabastamist. Tulumaks säilib dividendidele ja varjatud soodustustele.

Maksuvabaks jääb eelnõu järgi ainult see osa äriühingute kasumist, mida kasutatakse edaspidi ettevõtluses.

Eelnõu rakendamine ei suurenda üldist maksukoormust, kuid selles on täpsustatud mitmeid maksustamisega seotud üksikasju.

Füüsilised isikud ning mitteresidendist juriidilised isikud maksavad tulumaksu saadud tulult, sealhulgas ka ettevõtluse tulult, ning nende suhtes olulisi muudatusi ette nähtud ei ole.

Ettevõtte tulumaksu kaotamine läbi ulatusliku maksureformi oli märtsis ametisse astunud valitsuskoalitsiooni üks peamisi ja olulisemaid lubadusi.

Autor: BNS

Hetkel kuum