25. mai 1999 kell 22:00

Gunnar Okk lubab konkurentsivõimelist hinda

Sellise hinnaga põlevkivi tagab Eesti Energiale investeerimisvõime, kinnitas Okk. Tema sõnul on põlevkivisektori püsimiseks esmavajalik elektritootmise muutumine konkurentsivõimeliseks vabaneva elektrituru tingimustes.

Okk märkis, et Eesti Energia on tulevikustrateegiate planeerimisel arvestanud sellega, et Eesti on võimeline tootma vajamineva elektrienergia ise, Balti ja Eesti elektrijaamad liidetakse, kaevandused ja elektrijaamad on ühes väärtusketis, põhi- ja jaotusvõrk moodustavad ühtse äriühingu ning Eesti Energia säilitab oma praeguse väärtuse ja krediidivõime.

Strateegia alustest järeldub, et elektritootmine ja jaotusvõrk peavad toimima lahus, otstarbekas on moderniseerida põlevkivitootmine ja kasutusele võtta uued põlevkivi põletamise tehnoloogiad, elektritootmise suurendamine on võimalik ekspordi arvel ning Eesti Energiasse kaasatakse strateegilised ja finantsinvestorid.

Kui põlevkivil põhineva elektritootmise konkurentsivõime tagamine reformi käigus ei õnnestu, kaob ka põlevkivitootmine Eestis, märkis Gunnar Okk.

Autor: BNS

Hetkel kuum