Kadi Heinsalu • 25. mai 1999 kell 22:00

Osa erastamisrahast töötutele

Tööhõiveprojektide rahastamiseks muutis valitsus selle aasta 19. märtsil jõustunud seadusemuudatuse järgi riigivara erastamisest laekuva raha jaotamise skeemi. Vähendati laekumist Hüvitusfondi ja toodi omandireformi reservfondi juurde 10% laekumine tööhõive sihteraldiseks.

Rahandusministeeriumi omandireformi finantseerimise talituse juhataja Karin Silm ütles, et alates 19. märtsist on tööhõive sihteraldisena kogunenud juba 27 mln krooni. Kui palju sel aastal sinna raha laekub, sõltub Silma sõnul peamiselt esmastest erastamistest, kuna järelmaksudest laekub tunduvalt vähem raha.

Tööhõive sihteraldis jagatakse välja peamiselt tagastamatu abina, aga ka tagastatava abina või laenuna. «Iga taotlus otsustatakse eraldi,» täpsustas Silm. Rahalist limiiti ühele projektile pole kehtestatud.

Raha taotlevaid tööhõiveprojekte vaeb sotsiaalministeeriumi juures tegutsev komisjon, kes esitab projektid valitsusele kinnitamiseks.

Sotsiaalministeeriumi tööosakonna juhataja Malle Kindel ütles, et rahaeraldised lähevad mitte töötutele, vaid ettevõtetele, kes tööhõive parandamise projekte kavandavad. Esimesed taotlused on juba saabunud.

Hetkel kuum