Väinu Rozental • 30. mai 1999 kell 22:00

Past ja Kolk hilinesid kaebusega

Tarbuse erastamisel osalenud, Kolgile ja Pastile kuuluva OÜ Maiben esindaja, vandeadvokaadi Kalev Bachmanni sõnul on tegemist ebavõrdse kohtlemisega.

Bachmanni kinnitusel sai Maiben Tartu linnavalitsuse korralduse Tarbuse aktsiate enampakkumise tulemuste kinnitamise kohta 26. mail. «Et kaevata kohtusse, peab kaebusele lisama dokumendi, mille peale kaevatakse,» põhjendas Bachmann, miks nad ei saanud kaebust varem esitada. «Samuti puudus meil ametlik kinnitus, mis motiividel linnavalitsus Maibeni pakkumuse kõrvale lükkas.»

Vastavalt Tarbuse erastamistingimustele pidi konkursi võitja tasuma müügihinna rahas hiljemalt 20 päeva jooksul pärast linnavalitsuse korralduse kättesaamist. «Järelikult oli Favora Transpordil linnavalitsuse korralduse koopia enne raha ülekannet ja müügilepingu sõlmimist käes,» lisas Bachmann.

Tartu halduskohus rahuldas eelmise nädala neljapäeval Maibeni kaebuse ja peatas oma määrusega Tartu linnavalitsuse korralduse täitmise.

«Peatada ei saa seda, mis on juba lõpule viidud,» kommenteeris Tartu linnavalitsuse õigusteenistuse juhataja Riina Männiste. «Korraldus on täidetud, sest leping on sõlmitud.»

Bachmann kinnitas eile, et ta on oma kliendiga nõu pidanud ning ilmselt esitab homme kaebuse Tarbuse aktsiate ostu-müügitehingu vaidlustamiseks tsiviilkohtu korras Tartu linnakohtule.

Tartu linnavalitsus kinnitas 20. mail Tarbuse linnale kuuluvate 99,5 protsendi aktsiate enampakkumise võitjaks Aivo Pärnale kuuluva Favora Transpordi kahe miljoni krooni suuruse pakkumuse.

Linnavalitsus leidis, et suurima, kolme miljoni krooni suuruse pakkumuse teinud Maibeni pakkumus ei vastanud erastamistingimustele, sest Maiben oli esitanud tingimusliku pakkumuse. Maiben soovis enne lepingu sõlmimist veenduda, kas Tarbuse majandusseis vastab esitatud aruandele.

«Põrsast kotis müümine pole asi, mida peaks Eestis juurutama,» lausus Urmas Past. «Seda enam kui seda teeb avalik-õiguslik instants -- linnavalitsus.»

«Mulle on jäänud askeldamisest Tarbuse ümber mulje, et mitte mingil juhul ei taheta sinna kedagi kõrvalt sisse lasta, vaid jätta Tarbus nii-öelda omadele,» on varem Äripäevale kommenteerinud Juhan Kolk.

Hetkel kuum