Viktoria Korpan • 2. juuni 1999 kell 22:00

Eesti Loto alustab koostööd Euroopa lotoliidritega

Uue lotomängu käivitamiseks investeerib Eesti Loto kuni 4 mln krooni, lootes teha kulud tasa 4-5 aastaga. «Eesti turg ei käitu nagu kõik teised turud, seetõttu on raske teha prognoose,» ütles Eesti Loto peadirektor Sven Kolga eile.

Viking Lotto on Põhjamaade koostööprojekt, mis on ühtlasi esimene ühismäng Euroopas. Selle osalised Soome OY Veikkaus AB ja Norra Norsk Tipping AS on Euroopa lototuru juhtivad ettevõtted. Norsk Tipping AS on kaks aastat järjest valitud Norra parimaks firmaks. «Meie jaoks on see teatud au, et meid sellisesse seltskonda võeti,» rääkis Kolga.

Viking Lotto suurim võit on seni olnud üle 26 miljoni Eesti krooni. «Kui Eesti osa panustes on väike, siis on ka meie mängijate võiduvõimalused väiksemad,» lausus Kolga.

Kolga nentis, et madalseis lototurul ei ole veel lõppenud, kuigi on näha positiivset trendi. Ta mainis, et ootab parlamendilt otsuseid, mis aitaksid Eesti lototurgu korrastada. «Praegu oleme ainsad lotokorraldajad, kes maksavad riigile hasartmängumaksu,» ütles ta.

Eesti Loto 1999. a nelja kuu käive oli 37,3 mln kr ja kasum jäi alla 100 000 kr. Tänavu maksti võitudeks välja 19 mln kr. Kokku on viie aastaga olnud seitse lotomiljonäri, oma nime avalikustas kaks.

Hetkel kuum