Sirje Niitra • 6. juuni 1999 kell 22:00

Wicom jätkab ilma Vilbata

«Promootori aeg sai läbi,» kommenteeris Vilba lahkumist OÜ Wicom endine tegevdirektor ja praegune juhataja Aare Ruubel, vihjates samas ka Vilba lahkhelidele omanikuga. «Võib olla, et olid etteheited,» märkis ta. Ruubeli sõnul ei juhtu Wicomis midagi Kofkini teadmata.

Vilba ütles, et ta ei saanud aktsepteerida kõiki firmas valitsenud põhimõtteid. «Nagu te näete, on Wicomil hotelliehituse järel sõda ehitajatega, aga minu roll oli selles suhteliselt väike,» ütles ta. Wicomi vaidluse kohta maksuametiga ütles firma eksjuht ja kunagine omanik, et need asjad pole nii hullud, pealegi on lõplik kohtuotsus alles tulemata.

Wicom kui Tallinna hotelli ümberehitusel projektijuhi rolli täitnud firma peab ASi Wiklar pankroti järel üle võtma ka garantiitööde kohustuse kõnealusel objektil ja on asunud võlausaldajana pankrotiprotsessi. Ruubel ei soovinud nõude täpset suurust öelda, kuid kinnitas, et see ulatub miljonitesse. Kuni selle aasta alguseni, mil Wicomi omanikeringis toimus muutus, olid need kaks firmat omanike kaudu omavahel seotud. Vilba on varem kuulunud ka Wiklari juhatusse.

OÜ Wicom on loodud Kloostrimetsa elamupiirkonna rajamiseks. Projekti omapära on, et majad tellib osaühing ja tulevased elanikud saavad osta selle osakuid. Näiteks kuulub ridaelamu osaühingule, mis omakorda omab 22 korteriomandit, mille peale sõlmitakse elanikega kasutusvalduse leping. Ühe osa hind on 2000 krooni, korteriomandi eest koos maaga tuleb aga välja käia 11 000 krooni/m². Ka omaette asuvate eramute omanikuks on osaühing. Kliendil on võimalik osta osaühingult kinnistu välja või omandada osaühing. Ruubeli kinnitust mööda on mõlemad variandid seaduslikud, ehkki maksuamet on seadnud selliste skeemide kasutamise kahtluse alla. Üheteistkümnest näidiseramust on Wicomil tänaseks müümata neli, ridaelamu 22 korterist on omaniku leidnud üheksa.

Hetkel kuum