Peep Sooman • 7. juuni 1999 kell 22:00

Müügis ahvatlev vanalinna krunt

AS Kristiine Kinnisvara on tellinud Eesti Kinnisvarafirmade Liidult krundi müümiseks avaliku suulise oksjoni korraldamise.

ASi Kristiine Center tütarfirma ASi Kristiine Kinnisvara juhatuse esimees Teet Sibrits märkis, et müüdav ligi 500 ruutmeetri suurune krunt on eksklusiivne ning leiab ostja. Ei julge ennustada, milliseks kujuneb oksjonil krundi lõpphind, ütles Sibrits. Kristiine Kinnisvaral on kavas uued projektid, lausus ta, soovimata öelda, kuhu suunatakse krundi eest saadavad miljonid kroonid.

ASi Kristiine Center juhatuse esimees ja omanik Margus Reinsalu ütles, et krunt müüakse maha, sest kaks aastat tagasi 6 miljoni krooni eest kasiino rajamiseks soetatud krundile pole mõtet enam kasiinot teha. «Kasiino tarvis oleks võinud selle maa eest ka rohkem maksta, oleneb, mille jaoks osta,» lausus Reinsalu. Ta ei soovinud ennustada, milliseks kujuneb krundi lõpphind.

Müüdava maatüki 650 m² suuruse naaberkrundi omanikfirma on Preatoni Agentuur. Krunti haldava Preatoni Agentuuri tütarfirma ASi Pro Kapital juhatuse esimees Andrus Laurits kinnitas, et neile on Kristiine Kinnisvara krunti pakutud. «Oleme mõelnud selle peale, aga hind on liiga soolane ning see 500 m² lisamaad ei annaks meile palju juurde, seletas Laurits.

Ta tõdes, et võimalused midagi arendada oleks Harju tänavaga külgneva naaberkrundi omandamisel suuremad, kuid aeg sellistelt projektidelt kasumit teenida pole küps.

Kinnisvarafirma Uus Maa juht Urmas Laur leidis, et 5,5 miljoni kroonine alghind on normaalne. Kõik oleneb investori võimalustest, mina näeksin seal eelkõige äripindade ja elamispindade kompleksi, ütles Laur. Tema sõnul oleks veelgi tulusam rajada krundile hotell koos äripindadega, kuid niivõrd väikesele krundile ei ole seda võimalik teha. «Ka meie kliendid on krundi vastu huvi tundnud, kuid pole siiani oma jah-sõna öelnud,» lisas Laur.

ASi Kristiine Center omanik Margus Reinsalu sai tuntuks Tallinna Taksopargi erastamisega. Koos tollaste taksopargi töötajatega erastamisel osalenud Reinsalu jättis taksopargi järeltulija Tulika Takso teistele töötajatele ning sai endale osa taksopargile kuulunud kinnisvarast.

Ta müüs vara väidetavalt ülisoodsalt Itaalia ärimehele Ernesto Preatonile, kes rajas krundile Kristiine kaubanduskeskuse.

Hetkel kuum