Indrek Kald • 9. juuni 1999 kell 22:00

Nokia ühendas mobiili FM-raadioga

ooteaeg:kuni 120 h

kõneaeg:kuni 150 min

numbrimälu:200

menüü keeled:eesti, inglise

aku:Li-ion ja NiMH

kaal:170--200 g (sõltub akust)

hind:alla 8000 krooni*

* orienteeruv

Raadioga ühendatud Nokia NMT tüüpi mobiiltelefoni Nokia 650 ei saa Eestist osta, kuid seda võib siinsete müügifirmade kaudu Soomest tellida.

Nokia 650 menüü on ülesehituselt ja sisult sarnane Nokia 6110 menüüga, lisandunud on üks kataloog -- FM-raadio. Telefoni mällu saab seada kuni viie raadiojaama sagedused, andes neile ka oma nimed (Kuku, Easy FM jt). Sagedusi võib Nokial otsida lasta nii automaatselt kui teha seda käsitsi. Raadio kuulamiseks on vaja telefon ühendada standardvarustusse kuuluva kõrvaklapiga. Seega kuuleb sealt monoheli. Sisenev kõne lülitab Nokia telefoni ümber kõne vastuvõtureþiimile ja raadio vaikib.

Uudisena on Nokia 650-le lisandunud senituntute kõrvale reaktsioonimäng. Erinevalt varasematest Nokiatest saab sellel NMT telefonil käsitsi reguleerida ekraani kontrastsust kümnepunktisel skaalal.

Muudelt omadustelt sarnaneb Nokia 650 GSMiga Nokia 6110. Telefonil on viis helistajagruppi eraldi helisignaali, logo ja nimetusega, kell koos äratusega, kalender. Telefoni kalkulaatoriga on võimalik peale põhitehete arvutada ka valuutakursse. Nokia 650 saab jätta kõnet ootele, kasutada konverentskõne võimalust ja seada uuest kõnest märku andma koputust. Soovi korral võib kasutaja menüüst oma kõned ðifreerida, mis tähendab, et helistamise ajal kõne kodeeritakse ja seda on raskem pealt kuulata. Samuti saab krüpteerida lühisõnumid.

Nokia uudistootel võiks Eestis suur müügiedu olla, kui see töötaks GSM-võrgus. Kuigi NMT analoogvõrgu leviala katab suurema osa Eesti territooriumist, on vahe GSMiga nii väike, et valdav enamik EMT kliente kasutab parema kvaliteedi nimel digitaalseid GSM-telefone. Seni on NMT võrgust lähtuvad kõned GSMi kõnedest 10 protsenti soodsamad.

EMT on teatanud, et sulgeb lähiaastatel NMT võrgu.

Tänavu viie kuuga pole suurimatest mobiiltelefonide müüjatest Esmofon ühtegi uut NMT telefoni müünud, Hallo! on müünud 14.

Raadio kuulamiseks tuleb NMT-telefon Nokia 650 ühendada kaasasoleva kõrvaklapiga.

Hetkel kuum