Kristina Traks • 9. juuni 1999 kell 22:00

Tallinna Külmhoone võtab turuosa juurde

Konkurenttehas Balbiino loodab, et külmhoone võtab turuosa juurde importjäätiste arvel.

«Varem oli meil iga suvi probleem, et ei jõudnud toota nii palju, kui küsiti,» ütles Tallinna Külmhoone nõukogu esimees Margus Puust. «Uue tehasega seda muret enam pole.»

Külmhoone uus jäätisetehas võimaldab aastas toota maksimaalselt 5000 tonni jäätist, kuid Puusti sõnul on arvestatud, et toodetakse 3500--4000 tonni jäätist aastas. 90 miljoni kroonine investeering peaks ennast selliste mahtudega tootes ära tasuma seitsme aastaga. Raha ehitamiseks sai külmhoone DEN Danske pangast, Ühispangast ja omavahenditest.

ASi Balbiino juhataja Riho Niils ütles, et sisseveetavate jäätiste osakaal väheneb kindlasti veelgi ja ilmselt selle arvel külmhoone turgu juurde saabki. «Loomulikult ei vaata me vaikselt konkurenti pealt, kuid reklaamieelarvet pole küll plaanis kohe kahekordistada,» sõnas Niils. «Paariprotsendiline turuosa vähenemine ei tähenda veel midagi.»

Külmhoone enda hinnangul on tema turuosa Eestis praegu mahuliselt ligi 60 protsenti. Käibe järgi on külmhoone turuosa jäätise müügis 43 ja Balbiinol 37 protsenti, ülejäänud 20 protsenti jagavad omavahel mitmesugused importjäätised.

Külmhoone eelmise aasta käive oli 336 miljonit ja kasum 11 miljonit krooni.

Balbiino eelmise aasta käive oli 80 miljonit krooni, kahjumi suurust ettevõte ei avalikusta.

Selleks aastaks plaanib Külmhoone 400--450 miljonit krooni käivet ja 13--14 miljoni kroonist puhaskasumit.

Balbiino prognoosib 100 miljonit krooni käivet ja alla 10 miljoni krooni suurust kasumit.

Hetkel kuum