Erik Samel • 13. juuni 1999 kell 22:00

Üürikorterite hinnad kõiguvad

Korterite üürihinnad suvel enamikus linnades ei muutu. Suur erand on siin Pärnu, kus suvekuudel üürid mitmekordistuvad. Talvel 2500kroonise üüritasuga neljatoalise korteri eest saab omanik Pärnus suvel kuni 10 000 krooni.

Samuti Tallinnas iseloomustavad suve lühiajalised üürilepingud (kaks nädalat kuni poolteist kuud), kuid hinnatase jääb võrreldes teiste aastaaegadega peaaegu samaks.

Pindi Kinnisvara maakleri Pärle Seppingu sõnul tuleb Tallinna suvel palju selliseid välismaalasi, kes üürivad lühikeseks ajaks korteri. Kuna soomlased on viimasel ajal nõus korterit üürima ka mägedes, siis on kesklinna üürihinnad märgatavalt (ca 20%) langenud. Kolmetoalise korteri eest, mille üür veel eelmisel aastal oli näiteks 8000 krooni, saab nüüd keskmiselt 6000 krooni kuus.

Tallinna teistes linnaosades on üürihinnad püsinud stabiilsed. Ühetoalise korteri üür Lasnamäel ja Mustamäel on enamasti 2500 krooni kuus, iga toaga lisandub ca 500 krooni.

Üürileandjad pole lühikestest tähtaegadest huvitatud, sest halb klient jõuab ka paari nädalaga palju pahandust korda saata.

Enamik üürnikke käitub siiski korrektselt ning seetõttu korteri üürileandjatest puudust ei ole.

Hetkel kuum