17 juuni 1999

Politsei ajas Keskturu erastamise pooldajad laiali

Kuku Raadio teatel lõpetas politsei kella 16 paiku ebaseadusliku miitingu, korjas plakatid kokku ja võttis volikogu hoone valve alla.

Keskturu direktor Vadim Poli?t?uk maksis ajalehtede andmeil erastamist toetavatele inimestele kohaletuleku eest 100 krooni.

Tallinna politsei pressiesindaja ütles, et sündmuskohale saabunud kesklinna politseinikud palusid piketeerijail sanktsioneerimata meeleavalduselt lahkuda, mida enamik 30 inimesest ka tegi.

«Politseinike sõnu ei võtnud aga kuulda kuus aktiivset, ent silmanähtavalt purjus piketeerijat, kes rikkusid avalikku korda ja nad toimetati kesklinna politseiosakonda,» rääkis pressiesindaja.

Piketeerijad väitsid politseis, et neid kutsuti demonstratsioonile telefoni teel, kutsujat ei osanud keegi meestest nimetada.

Meeleavaldajate esindajad käisid kolmapäeval ka prefektuuris, et meeleavalduseks luba saada. Kuna neil polnud aimugi piketi korraldamise eeskirjast, siis palus aseprefekt neil seda tundma õppida ja seejärel uuesti tagasi tulla. «Kuna keegi neist tagasi ei tulnud ja nad polnud nõus eeskirja täitma, siis luba neile ei antud,» lisas pressiesindaja.

Politseil on plaanis ebaseaduslikus piketis osalejaid haldusõiguserikkumise eest karistada.

Autor: BNS

Hetkel kuum