20. juuni 1999 kell 22:00

Kaseniit lahkub farmaatsiatehasest

Tallinna väärtpaberibörsile saadetud teates ütles AS Tallinna Farmaatsiatehas, et Kaseniidu ülesandeks oli juhtida ettevõtte restruktureerimist ja finantsmajanduslikku saneerimisprotsessi. Kaseniit lahkub ettevõttest 12. augustil.

Arno Kaseniit lausus reedel, et börsiteates on kõik oluline kirjas ja täiendavaid asjaolusid tal välja tuua pole. «Ettevõtte arengus on loogiline etapp läbitud ja minu poolt on töö tehtud,» ütles ta.

Kaseniit ei teadnud, milliseks kujuneb farmaatsiatehase juhatuse koosseis pärast tema lahkumist. «Igal juhul hakkame otsima finantsdirektorit, sest see koht on praegu vakantne,» lausus ta. Praegu on ettevõtte juhatus kaheliikmeline, peale Kaseniidu kuulub sinna juhatuse esimees Jelena Borcova.

Pärast täpselt ühe aasta kestnud tööd farmaatsiatehasest lahkuv Kaseniit ei osanud ka öelda, milline võiks olla tema järgmine töökoht. «Hetkel ei tea, ootan tööpakkumisi. Kui kellelgi on huvitav pakkumine ja ma suudan kasulik olla, siis miks ka mitte,» arutles ta.

Arno Kaseniit asus eelmisel aastal farmaatsiatehasesse tööle algul juhatuse esimehena, märtsis nimetas ettevõtte tuumikomanik, Läti ravimitootja Grindeks tema asemele Borcova. Kaseniidu varasem töö pankrotistunud Otepää Ühispanga juhatuse esimehena viis mehe vanglamüüride taha, sest 1995. aastal mõistis Tartu ringkonnakohus talle ametiseisundi kuritarvitamise eest nelja-aastase vabadusekaotuse.

Eelmisel nädalal sattus Kaseniit avalikkuse huviorbiiti seetõttu, et tema sulest ilmus kinnipidamisasutuses kirjutatud lasteraamat «Päikesekell».

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum