Läänemere riigid teevad koostööd investeeringute vallas

Välisinvesteeringute agentuuri direktor Agu Remmelg ütles eile, et esimeses kvartalis tuli Eestisse 1,2 miljardi krooni eest välisinvesteeringuid. «See on väga hea tulemus ja loodame, et aasta lõpuks on summa suurem kui 4,8 miljardit krooni,» sõnas Remmelg. Suurimaid välisinvesteeringuid tegid Eestisse esimeses kvartalis Rootsi ja Soome firmad, kes investeerisid peamiselt telekommunikatsioonidesse, transpordi- ja sidevaldkonda ning transiiti.

Agu Remmelg rääkis, et idee alustada koostööd välisinvesteeringute agentuuride vahel tuli Rootsist poolteist aastat tagasi. «Koostöö on unikaalne, kuna kõik riigid on investeeringute osas omavahel konkurendid,» lausus Remmelg. «Koostöö tulemuseks on juba kaks investeerimisprojekti, mida saime Rootsist.»

Remmelga sõnul tuleb üks investor koostöö raames Rootsiga Suurbritanniast ja on seotud kinnisvaraäriga, teine peaks tulema Eestisse Jaapanist. «Investorid tundsid huvi Rootsi vastu, sealne investeeringute agentuur suunas nad meie poole, kuna siin on sobilikumad olud,» selgitas ta.

Välisinvesteeringute agentuuride koostööprojektis osalevad riigid maksavad igaüks ligi 38 000 krooni liikmemaksu, millega on koostatud kataloog, andmaks potentsiaalsetele investoritele ülevaade investeerimisvõimalustest Läänemere regiooni.

Järgmise aasta mais toimub Läänemere regiooni välisinvesteeringute agentuuride kokkutulek Eestis, samaks ajaks peab valmima seda piirkonda reklaamiv kodulehekülg.

Hetkel kuum