Kaido Einama • 29. juuni 1999 kell 22:00

Fujitsu sülearvuti vabastab hiirest

protsessor:233MHz Intel Pentium MMX

mälu:32 MB (või 64 MB), laiendatav 96 MBni

ekraan:8,4tolline värviline TFT-ekraan, puutetundlik

kõvaketas:3,2 GB (või 6,4 GB)

sisend-väljundseadmed:2 USB-pistikut, infrapunaport (4 Mb/s), PC-kaardi pesa, pordilaiendi monitori, klaviatuuri jm jaoks

patarei:Li-ion (3200 mAh), kestab kuni 4 tundi

mõõtmed:22,86x17x3 cm

tarkvara:Windows 98 SE, Works 4.5

hind:33 000 kr

Puutetundliku ekraaniga sülearvuti tekitab kiiresti sõltuvuse, nii et hiljem võib avastada end ka lauaarvuti ekraani pliiatsiga toksimas.

Fujitsu Lifebook on klassikalisest sülearvutist pisem, nn minisülearvuti. See on üliõhuke ja peab lahedasti mahtuma mappi paberite vahele. Seetõttu kettaseade ja CD-seade enam sülearvutisse ära ei mahu, need tuleb külge ühendada lisaseadmetena. Kuna Lifebook on varustatud piisavalt kiire protsessori, suhteliselt suure kõvaketta ja paraja hulga mäluga, võib ta asendada lauaarvutit. Selleks on sülearvutil pordilaiendi, mille saab kiiresti ühendada. Pordilaiendi küljes on pistikud monitori, hiire, printeri jm jaoks. Arvutis oleva Windows 98ga saab kasutada ka näiteks käekirjatuvastajat pliiatsiga ekraanile kirjutatava teksti äratundmiseks. Sülearvutil on ka tavaline nupuga hiir.

Puutetundlik ekraan muudab täisvõimsusega Fujitsu minisülearvuti juhtimise mugavamaks, CD- ja flopiseade on aga korpusest eraldi, sest arvutisse nad ei mahu.

Aasta 2000 veakindluse sertifikaat on Fujitsu sülearvutil olemas, kinnitab sõltumatu testija NSTL kleeps karbil.

Hetkel kuum