ÄP fototoimetus • 1. juuli 1999 kell 22:00

Klassikaline piknik või stiilselt korraldatud aiapidu on suve ehe

 

Tõelise piknikumeeleolu loob sütehõng ning söe põlemasüütamine ongi pikniku sissejuhatus. Võta kaasa söed, süütevedelik ja grillahi.

Vihma kaitseks ehita varjualune. Pimedas tekitavad meeldejääva meeleolu väliküünlad või tõrvikud.

Pidulikuma pikniku korraldamisel võiks kasutada korralikke laudu korrektsete laudlinade ja mitmesuguste lauakaunistustega. Levinumad on lillebuketid või kuivkompositsioonid. Huvitava tulemuse annab see, kui laua kaunistamisel on mängitud peeglite või peegelkuubikutega.

Pikniku õhkkond sõltub ka lauanõudest. Pidulikuma pikniku puhul kasutatakse pärisnõusid. Siingi tekib erinev tunne, kui laual on hõbevaagnad või korvitaolised punutised. Plast-, papp- või pabernõud sobivad sõprade kokkusaamisele ja vabamas vormis pikniku juurde. Metsa alla minnes võib nõude kaasaviimine isegi kohatu tunduda.

Stiilipiknik eeldab spetsiaallisandeid --nt kübarapiknikule oodatakse kõiki kübarates. Kõik sõltub pikniku korraldaja mõttevälgatustest ja ettevalmistustest.

Piknikul ei ole välistatud muusika kasutamine. Pidulikuma pikniku puhul loob meeldiva tausta elav muusika, näiteks kitarriduo näol. Muusikavalikul tuleb meeles pidada, et see ei oleks külalistele pealetükkiv või koguni segav.

Autor: ÄP

Hetkel kuum