Viktoria Korpan • 6. juuli 1999 kell 22:00

Riina Lõhmuse kandidatuur kaalumisel

Majandusminister Mihkel Pärnoja ütles, et kui turismiameti peadirektori praeguse kohusetäitja Riina Lõhmuse kandidatuur oli teiste soovijate hulgast välja valitud, siis teised kandideerijad ei vastanud konkursil nõutavatele tingimustele. «On võimalus, et kuulutatakse välja uus konkurss,» lisas Pärnoja.

Lõhmuse pere on kahe turismifirma osanik. Riina Lõhmus eirab väidetavalt korruptsioonivastase seaduse paragrahvi 21, mis käsitleb huvide konflikti.

Aastatel 1996--1997 tegutsenud Tiit Vähi valitsuse eurominister ja eelmise valitsuse rahvastikuminister Andra Veidemann kandideeris samuti turismiameti peadirektori kohale ega ole nõus enda väljapraakimisega.

«Olen kümme aastat olnud ajaloolane ja etnograaf ning Eestimaa jala läbi käinud,» sõnas Veidemann, kes saaks enda väitel oma kogemusi rakendada turismiametis peadirektorina töötades.

«Ameti peadirektori kohale otsitakse konflikti vältimiseks tavaliselt inimest väljastpoolt,» lausus Veidemann. Ta lisas, et uue konkursi väljakuulutamisel kavatseb ta sellest osa võtta.

Eesti Turismifirmade Liidu president Daisy Järva rääkis, et liit on avaldanud komisjonile soovi, et uus peadirektor ei oleks ühegi parteiga seotud ning tal peaks olema turismiäris töötamise kogemus. «Me pole ühegi kandidaadi poolt ega vastu, « ütles Järva. «Need inimesed, kes sobiksid sellele ametikohale, on ettevõtluses ega tule sealt ära.»

Turismiameti direktorit valivasse riigikantselei komisjoni kuuluvad riigisekretär Aino Lepik von Wiren, majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso, Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann, rahandusministeeriumi kantsler Aare Järvan, ASi Põhja Elektrivõrgud tegevdirektor Arno Otstavel, ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Uno Siitan, riigikantselei õigusloomeosakonna juhataja asetäitja Piret Rehkalt jt.

Konkurss turismiameti peadirektori kohale kuulutati välja pärast endise peadirektori Silvi Bljumovit?i omal soovil lahkumist 1. mail.

Hetkel kuum