3. august 1999 kell 22:00

Detailid rõhutavad isikupära

Suhtekorraldusfirma Hill & Knowlton juhi Peep Mühlsi kabinetti ehib Itaalia firma Mascagni mööbel, mille juures on panus tehtud tervisesõbralikkusele ja mööndus vastupidavusele.

Suhtekorraldusfirma Hill & Knowlton on end sisse seadnud linnakärast ja närvilisusest eemal Pirita teel, kus rahulik atmosfäär laseb tulijal aja maha võtta ja välja lülituda. Loomingulisele tööle aitab Peep Mühlsi sõnul häälestuda ka miljonikroonine merevaade.

Ruumi lakooniline üldstiil võimaldab igatlaadi suhtlustasandit ja jätab tõlgendamisvõimaluse ruumis viibijale. Seinad on esialgu veel tühjad, kuid plaanis on muretseda või rentida väärtkunsti.

On hea, kui inimene leiab tuge mõnest esemest oma kabinetis, arvab sisekujundaja Ülar Mark. Peep Mühlsile on selleks esemeks laualamp. Taolist laualampi võib firma finantsjuhi Kersti Tänavsuu sõnul näha filmides advokaatide laual.

Mööbli valik tehti kolme firma -- Martela, Thulema ja Mascagni mööblit importiva Estfurniture vahel. Väljavalituks osutus viimane. Mascagni mööbli mahagonipeits on küll kvaliteetne ja nägus, kuid kriimud jäävad sinna kergesti peale. Eksklusiivsust lisab kirjutamiseks sobiv nahkkate laual.

Kabineti remont läks oluliselt kallimaks planeeritust siseseinte ümbertegemise ja kallima põrandakatte tõttu, mis mõlemad ennast õigustavad.

Eriti meeldib mulle retrostiilis laualamp, mis näeb välja nagu vanaaegsest raamatukogu sisustusest võetud.

Nahka on ruumis palju, nii juhitool kui ka külastajate toolid ning lauapinnalgi on osaliselt nahkkate. See on küll kirjutamiseks väga sobiv, kuid nahkkattega mööblil on omamoodi lõhn, mis igaühele ei meeldi. Aja jooksul see lõhn ehk väheneb. Ventilatsioon on ruumis kehv, sellega saaks olukorda veidi parandada. Seinad on veel tühjad. Seinte elavdamiseks on kaks võimalikku viisi, kas osta kunsti heategevusüritustelt või väärtkunsti rentida, nagu meie firma Riia kontoris.

Asukoht Pirita teel on väga sobiv, siin on rahulik atmosfäär, kus inimene saab aja maha võtta, igal juhul ei ole see valitud merevaate pärast.

Väga õnnestunuks pean valgustust, mida on võimalik mitmel viisil sisse lülitada ja nii erinevaid meeleolusid luua.

Mööbel on soliidne, büroo on kaasaegse lahenduse ja turvalise konservatiivsuse kompromiss. Kogu kabineti sisustus on lakooniline. Kuna niisuguse firma juht suhtleb väga erinevatel tasanditel, siis peab ruum jätma tõlgendamiseks võimalusi. Ruum mõjutab mõtlemist ja kõik peab ruumi ära mahtuma.

Seintele võib panna renditud pildid, siis saab neid mõne aja tagant vahetada. Pildid võiksid suures plaanis olla abstraktsed, et jätta mõtlemisruumi. Miljonidollarist looduspilti võib jälgida läbi akna. Poolläbipaistvast klaasist vahesein sekretäriruumi loob privaatse ja avaliku vahepealse miljöö.

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum