15. august 1999 kell 22:00

Silja Line: praegused laevad Eesti lipu alla ei tule

«Kahe nädala eest tegi Silja asepresident avalduse, milles kinnitas, et praegu sõitvaid laevu ei viida mingil juhul ühegi välisriigi lipu alla,» ütles reedel Silja Line'i pressiesindaja.

Silja Line'i laevad sõidavad praegu Soome lipu all.

Eesti laevaregistri ja registreerimistingimuste vastu näitas neljapäevasel kohtumisel teede- ja sideministri Toivo Jürgensoniga huvi Sea Containersi president James B. Sherwood.

Pressiesindaja sõnul võib Sherwoodi huvi puudutada tulevikus Silja kaubamärgi all seilama hakkavaid laevu. «Samas pole praeguse seisuga oodata ühegi uue laeva lisandumist,» märkis ta.

Teede- ja sideministriga kohtudes tundsid Silja Line'i esindajad huvi registreerimistingimuste ning Eesti lipu all sõitvate laevade meeskonna moodustamise põhimõtete ja võimalike piirangute vastu.

Soome ja Rootsi meremeeste ametiühingul on kartus, et kevadel Silja Line'i uueks omanikuks saanud Sea Containers võib soovida viia osa laevu Eesti lipu alla. Nad on moodustanud selle probleemiga tegelemiseks ühise töörühma.

Eesti meremeeste ametiühing kardab omakorda, et kui Silja peaks seda tegema, siis satub Eesti mugavuslipuriigiks tembeldamise tugeva surve alla.

Autor: BNS

Hetkel kuum