15. august 1999 kell 22:00

Toivo Jürgenson pooldab jätkuvalt tax-free ajapikendust

Eesti läbirääkimisdelegatsioon Euroopa Liidult maksuvaba kaubanduse osas ajapikendust ei taotle, sest sellised juhtnöörid andis valitsus pärast vastavat arutelu, ütles Jürgenson.

«Minu poolt tõstatatud idee esialgu valitsuses toetust ei leidnud,» lausus Jürgenson.

Jürgensoni hinnangul ei pruugi valitsuse praegune seisukoht olla siiski lõplik, sest küsimuse arutelul ei valitsenud täielik üksmeel.

«Kui aeg on küps ning teema pakub huvi rohkematele ministeeriumidele, võime asja uuesti üles tõsta,» märkis ta. «Ka senise otsuse osas pole kõik ühte meelt.»

Jürgenson väljendas soovi maksuvaba kaubanduse jätkumise taotlusteks ka neljapäevasel kohtumisel Silja Line'i enamusaktsiate omanikfirma Sea Containers Ltd presidendi James B. Sherwoodiga.

Tax-free üleminekuperiood tooks ministri sõnul Eestile investeeringuid infrastruktuuri arendamiseks ning hoiaks ära järsud tagasilöögid turismisfääris.

Erinevalt Jürgensonist rahandusministeerium ja välisministeerium tax-free kaubanduse osas üleminekuperioodi taotlemist ei toeta.

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja asetäitja Lemmi Oro hinnangul on Eestil ajapikendust niigi vähemalt neli aastat kuni 1. jaanuarini 2003, mil valitsus on lubanud ELiga liitumiseks valmis olla.

«Samas pole mingit kinnitust, et Eesti 2003. aastal Euroopa Liitu kutsutakse,» ütles Oro. «Seega võib tax-free kaubandus veel jätkuda.»

Ka Eesti välisministeerium kinnitas kolmapäeval, et Eesti ei hakka Euroopa Liidu ühinemisläbirääkimistel taotlema tax-free kaubanduse kaotamisele ajapikendust.

Autor: BNS

Hetkel kuum