ÄP fototoimetus • 17. august 1999 kell 22:00

Betonyp-plaat ühendab puidu ja tsemendi

Tsementpuitlaastplaat Betonyp sobib ehitamiseks niihästi siseruumides kui ka väljas. Betonypi saab kasutada hoonete puit-ja metallkonstruktsioonidel sise-ja välisseinteks, fassaadide katmiseks, põrandatel ja mittekandvatel lagedel, tulekindlateks vaheseinteks, heliisoleerivateks paneelideks, tunnelite vooderdamiseks, raketisteks, niiskete ruumide vooderduseks, elektri-ja gaasiseadmete paneelideks jne.

Ehitusplaat on valmistatud kõrgtehnoloogiliselt pressimise teel tsemendist (portlandtsement 400--500) ja okaspuu laastudest, millele on lisatud vesiklaasi ja alumiiniumsulfaati.

Betonyp ühendab endas tsemendi ja puu omadused. Plaadi keskel on jämedamate laastude kiht. Pindmine kiht on puulaastu peenematest osakestest, mis annavad plaadile sileda viimistlusvalmi pinna. Plaadi pind on tsementhalli värvi ja heledam kui teistel võrreldavatel plaatidel.

Betonypi positiivseteks omadusteks on ilmastiku-, külma- ja niiskuskindlus, kõrge heliisolatsioon, tulekindlus (klass V1/I), hea soojusisolatsioon, mehaaniline tugevus ja löögikindlus, põlemisel vähene suitsu teke (ei eraldu mürgiseid gaase), ei sisalda kahjulikke aineid, on putuka- ja seenekindel ning on tublisti kergem kui teised tsemendi baasil toodetud plaadid.

Ehitusplaadi töötlemiseks on vaja kasutada kõvametallteradega tööriistu. Plaate võib kinnitada kruvide või naeltega. Kruvidega kinnitamisel tuleb augud ette puurida ja soovitav on kasutada roostevaba kahekäigulise keermega kruve.

Autor: ÄP

Hetkel kuum