Kristi Malmberg • 17. august 1999 kell 22:00

Hüvitusfond lõpetab emissioonid

Kallas ütles eile, omandireform on lõpusirgel ja inimesed kasutavad EVPsid muul otstarbel kui obligatsioonidesse paigutamiseks. «Võimalik, et teeme vastavad seadusemuudatused ja rohkem enam emissioone ei tule,» lausus rahandusminister. Praegu kehtiva Hüvitusfondi seaduse kohaselt peaks fond veel emissioone korraldama.

Rahandusministeerium soovib ka lõpetada erastamisest laekuva raha suunamise Hüvitusfondi, sest emiteerimata põhikapitali jääk ületab emiteeritud obligatsioonide mahu.

Mullu sai Hüvitusfond kahju 370 mln krooni, mille põhjuseks pidas riigikontroll eelkõige investeeringutega seotud kulude järsku kasvu ja valesid juhtimisotsuseid. Kallas märkis, et pärast nõukogu vahetumist mullu kevadel ja juhatuse vahetust eelmisel sügisel on olukord fondis paranenud. «Praegu võib pidada Hüvitusfondi juba korralikuks asutuseks, mis ei tee spekulatiivseid kahju toovaid käike,» ütles rahandusminister.

Pärast juhtkonna vahetust on fondis läbi viidud põhjalik inventuur, investeeringud on konservatiivselt ümber hinnatud ja täiendavalt provisjoneeritud. Kinnitatud on ka mahukam ja detailsem lühiajaliste investeeringute kord.

Hetkel kuum