18. august 1999 kell 22:00

Tallinn võtab laenu Hansapangast

Tallinn võtab laenu eelarve täitmiseks ja linnatänavate remondiks 79,5 miljoni krooni eest. Laenuraha eest saab linn ka kuni kümme linnaliinibussi ja tasub pool miljonit krooni sotsiaalmaja renoveerimise kuludeks Nõmmel.

Tallinna abilinnapea Heigo Kaldra ütles, et linnavalitsus valis Hansapanga pakkumuse, mille laenuintress on 4,98 protsenti aastas, sest see vastas kõige enam konkursi nõuetele. «Hansapanga laen oli parim numbriliselt ja sisuliselt,» kinnitas Kaldra.

Lisaks Hansapangale osalesid laenukonkursil ka Bankgesellschaft Berlin, Landesbank Schleswig-Holstein ja Westdeutsche Landesbank ning DePFa UK Ltd ja EBRD. Välispankadest tunnistati parimaks Bankgesellschaft Berlini pakkumus.

Kaldra sõnul laekub laenuraha Tallinnale septembriks, seni rahastab linn lisaeelarvega ettenähtud kulutusi kontsernikonto jäägist. Linnaeelarve täitmiseks kulub Hansapangast võetavast laenust 30 miljonit krooni.

«Pidades ennast regioonis pangaks number üks, peame seda laenu üsna palju ka auasjaks,» ütles Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke BNSile. «Oleme uhked, et selle pakkumise võitsime.» Raasukese sõnul pank selle laenulepinguga suurt ei teeni.

Tallinna linnavalitsuse kommunaalameti juhataja asetäitja Ain Veltman märkis, et üle poole teetöödest, mida laenurahaga kaetakse, on juba tehtud.

Autor: Siim Saidla

Hetkel kuum