Peep Sooman • 23. august 1999 kell 22:00

Kalevi juht vahetub

Kalevi aktsionäride enamus kavatseb täna valida ettevõtte uue nõukogu eesotsas Kalevi suuromaniku, ASi Epeks juhataja Toomas Kõuhknaga. Uus nõukogu vahetab tõenäoliselt välja ka ettevõtte tegevjuhi, kindlaim kandidaat on eelmisel nädalal ettevõtte nõukogust lahkunud Talinvesti jurist Priit Kotkas.

«Olen sellest kuulnud,» lausus Kalevi juhatuse esimees Tõnis Allik. «Mis teha, neil on võim.»

Hansapanga käes olevate Talinvesti aktsiate nimel hääletav Jaak Roosipuu keeldus võimalikku juhtkonnavahetust enne koosolekut kommenteerimast. Kommentaari ei õnnestunud eile saada ka Toomas Kõuhknalt.

ASi Hansapank Markets analüütik Urmas Riiel leidis, et ainuüksi ettevõtte nõukogu ja juhtkonna vahetus Kalevi aktsia hinda börsil ei kahanda.

Kalevi suuromanikud AS Talinvest ja AS Epeks on pantinud oma aktsiad küll vastavalt Hansapangale ja Ühispangale, kuid esindavad neid osalusi aktsionäride koosolekul. Ettevõtete omanike sõnul on kavatsus pankadele panditud aktsiad kindlasti välja osta.

Epeksi üks osanikke Tarmo Kõuhkna ütles eile, et Ühispangale laenu tagasimaksmisega probleeme ei ole. Ta ei osanud öelda, kui palju ettevõte Ühispangalt laenas. «Ilmselt oli see umbes pool tagatiseks olevate aktsiate väärtusest,» lausus ta. Epeks on pantinud Ühispangale üle 2 miljoni Kalevi aktsia.

Talinvestile kuuluvad aktsiad Hansapangale pantinud Jaak Roosipuu väitis, et kavatseb oma õigused aktsiatele taastada. Ta ei soovinud kommenteerida, kui kaua ja kui palju peab Talinvest veel Hansapangale võlga tasuma.

Vt. ka illustratsioon

Hetkel kuum