26. august 1999 kell 22:00

Viimase kahe nädala jooksul toimunud kütusehinna tõus mõjutas kütuse jaemüügiga tegelevate firmade läbimüüki. Pliivaba kütuse sisseostuhind on suurenenud 25 dollari võrra, tonni hind on nüüd 225 dollarit, võrdluseks -- jaanuaris maksis tonn pliivaba bensiini 140--145 dollarit.

Majanduspolitseisse jõudnud juhtumite põhjal väitis Tallinna majanduspolitsei komissar Meelis Pure, et Eestis on terve hulk pangatöötajaid, kes ametipositsiooni kasutades vormistavad fiktiivseid laene või kandivad panga raha enda kasuks, kuid pankade vastuseisu tõttu ei ole võimalik selliseid juhtumeid lõpuni lahendada.

Põlva Piim on viimaste aastate jooksul investeerinud 20 miljonit krooni või ja lõssipulbri tootmisse. Lõssipulber läheb peamiselt Hollandisse ja Taani, selle turustamine peavalu ei valmista, küll aga on lattu seisma jäänud või. Venemaal kehtima hakanud 30%-line tollitariif muudab müügi mõttetuks. Eesti tarbib siin toodetavast piimast vaid poole, kui eksport hääbub, võib piimakarjast poole maha tappa. «Eesti peab juurde võitma Lääne turu, kuid mitte mingil juhul kaotama Vene turgu,» toonitas tegevdirektor Enn Sokk.

Peaminister Mart Laar: «Siseturu kaitsmise küsimuses ei ole muutunud ei minu isiklik ega valitsuse arvamus. Mingeid mehaanilisi kaitsevahendeid, nagu näiteks kõrgendatud kaitsetollid, ei pea ma vajalikuks.» (ES, 23.08/ÄP, 24.08.1994)

Hetkel kuum