Kaja Koovit • 29. august 1999 kell 22:00

Norma ootab lepingut

Norma aktsiaga sooritatud 30 tehingu ligi 2,3 miljoni krooni suurune kogukäive oli börsi põhinimekirja suurim.

Norma Grupi juhatuse esimees Toomas Tamsar avaldas reedel ettevõtte edu üle heameelt ning tunnistas, et ilmselt ootavad investorid lähiajal Rootsi Autoliviga aktsiate müügilepingu sõlmimist.

«Ma ei julge konkreetset lepingu allkirjastamise kuupäeva lubada, kuid pole võimatu, et midagi toimub juba septembri esimesel poolel,» lausus Tamsar.

Tamsar möönis, et edasiminekut läbirääkimistes ei ole toimunud ja leping sõlmitakse pärast seda, kui Autoliv jõuab Normas due dilligence'iga (ettevõtte hindamine) lõpule.

Autolivi avalike suhete juht Mats Ödman on avaldanud lootust, et Norma seisu hindamine lõpeb augustikuuga.

Norma aktsia on investorite huviorbiidis alates juulikuu algusest, mil ilmnes, et Rootsi autotarvikute tootja Autoliv võib osta ligi 50% Norma aktsiaid. Enne uudise ilmsikstulekut kaubeldi aktsiaga börsil alla 25kroonisel hinnatasemel.

Juuli alguses lootis Norma Grupp Autoliviga 50% Norma aktsiate müügilepingu allkirjastada septembriks, kuid analüütikute hinnangul ei ole tõenäoline, et seda kahe päeva jooksul teha jõutakse.

Vaatamata sellele, et lepingu allkirjastamine viibib, ei pea analüütikud tõenäoliseks, et Autoliv võiks aktsiate ostust loobuda ning lepingu positiivne mõju on praegusesse aktsiahinda sisse arvestatud.

Lühemas perspektiivis enam suurt ja kiiret hinnatõusu oodata ei ole, lausus Suprema analüütik Paavo Põld. Tema sõnul võib aktsiahind tõusta 55 kroonini, kuid sellest tasemest kõrgemale võib hind liikuda vaid heade majandustulemuste mõjul.

- Graafik: Norma aktsia hind on kahe kuuga peaaegu kahekordistunud

Hetkel kuum