2. september 1999 kell 22:00

Politsei hinnangul on Eestis alanud valerahabuum, mille ohvriks võivad langeda sajad ettevaatamatud inimesed. Tänavu on juba kolmandik ehk ligi 50 Tallinna majanduspolitseis algatatud kriminaalasja seotud valerahaga. Spetsialistide hinnangul on Eesti kroon võrdlemisi võltsimiskindel ja Eesti Pank on hakanud mõtlema, kuidas veelgi raskendada krooni võltimist.

Selle aasta jooksul on Eestis konfiskeeritud 350 000 pudelit võltsviina. Riigile laekumata maksud on RE Liviko müügidirektori Peeter Pallo sõnul otseselt seotud Liviko toodangu turuosa vähenemisega salaviina arvel. Pallo kinnitusel tegutseb Tallinnas suur salaviinatehas, üsna Liviko tootmishoone lähedal, politsei aga ei näita üles huvi asja vastu.

Samal ajal kui Skandinaavia reisilaevanduse turg on tänavu paari protsendi võrra vähenenud, on Rootsi firma Nordström &Thulini ja Eesti Merelaevanduse ühisfirma Estline suurendanud reisijate arvu Tallinna--Stockholmi liinil 31% ja on Rootsis laevafirmade seas kindlalt edukaim.

Piima on tänavu üllatavalt Tartus rohkem varutud kui mullu, ja seda olukorras, kus Eestis on piimatootmine üldiselt vähenenud. RASi Tartu Piim tegevdirektor Mati Pihlak peab esmatähtsaks piimaraha maksmist. Praegu on piimaraha maksmata 2 kuud ja kokkuostetud kõrgema sordi piima kilo eest makstakse 1,55 krooni.

Hetkel kuum