ÄP fototoimetus • 2. september 1999 kell 22:00

Interneti kaudu helistajaid üha rohkem

USA turu liider Net2Phone loodab vähem kui aastaga kasvatada oma kliendibaasi 300 000-lt ühele miljonile ning laiendada tegevust ka Euroopa turule. Käibe kasvu prognoosib firma 40 miljonilt dollarilt 80 miljonile dollarile.

Kui varem sai interneti kaudu helistada ainult ühelt arvutilt teisele, siis nüüd ei pruugi helistaja tänu vahepeal toimunud arengule enam teadagi, et kõne kantakse edasi interneti kaudu.

«Helistada saab nii arvutilt arvutile, arvutilt telefonile, telefonilt telefonile kui faksilt faksile,» ütles Net2Phone'i infojuht Sarah Hofstetter. «Tahame arvutist teha ülivõimsa sidevahendi, mis ühendab omavahel nii häälega edastatavad teated, telekommunikatsiooni kui ka interneti,» jätkas ta. Viie dollari eest saab arvutiomanik oma arvutisse mikrofoni ning firma tarkvara installeerimine internetist on tasuta.

«Vahendame päevas kõnesid üle miljoni minuti ning kuus üle 35 miljoni minuti. See on umbes pool internetikõnede turu mahust, mis on viimase aastaga kasvanud ligikaudu 50 protsenti» ütles Hofstetter.

Helistamiseks kasutab internetti praegu umbes 15 miljonit inimest.

Aastaks 2002 ennustab uurimisinstituut Jupiter Communications Ühendriikide internetikõnede turu mahu kuuekordset kasvu 1,3 miljardile dollarile. Sel aastal on turu suuruseks 150 miljonit dollarit.

Autor: ÄP

Hetkel kuum