Väinu Rozental • 2. september 1999 kell 22:00

Taal korrastab Ösel Foodsi

«Firmas on tehtud üllatavalt õigeid otsuseid,» rääkis Taal. «Ainus pisiviga, et need otsused on tehtud sabajuure tundega, mitte süsteemselt.»

«Kontserni eelis on saavutada keskmiste rahavoogude stabiilsus,» ütles Taal. «Praegu on nii joogitootmine Tartus kui ka kalapulgatehas Tallinnas sesoonsed tootmised,» lisas ta.

Taal ütles, et praegu otsib ta Ösel Foodsi endise juhatuse esimehe Robert Jaani ja müügidirektori Heiki Tuule lahkumise järel uusi inimesi firma turundus- ja finantstegevust juhtima. Robert Jaani väitel sai ta seitsmeliikmelise juhatuse tagasikutsumisest teada raadiost. «See oli sisuliselt umbusalduse avaldamine,» lausus ta.

Heiki Tuul ütles, et ta eelistab esialgu puhata ja pole uut töökohta veel otsinud. «Meil on mõningaid ideid toiduainetööstuse alal,» kommenteeris ta ühiseid kavatsusi koos Jaaniga.

Ösel Foodsi nõukogu liige Toivo Alt väitis, et omanikud ei umbusaldanud endisi juhatuse liikmeid. «Meie eesmärk oli tuua väljastpoolt jõuline isik süsteemi korrastama,» põhjendas ta Olari Taali kutsumist ettevõttesse.

Taal tunnistas, et oli Ösel Foodsi tulles valmis ebameeldivateks üllatusteks. «Mul pole seni olnud võimalust sattuda nii korralikku ettevõttesse,» iseloomustas ta Ösel Foodsi.

Taali sõnul on talle kõige suuremat muljet avaldanud Ösel Foodsi hügieeni- ja kvaliteedikontrolli tase, samuti töö uute toodete väljalaskmisel.

Ösel Foodsi nõukogu esimehe Tullio Libliku sõnul jätkavad Ösel Foods, Paljassaare Kalatööstus ja Ösel Invest (Moskva ket?upitehase omanik) tarbijale tuntud toodete valmistamist. «Plaan on toodete turustamiseks käivitada kaubandusfirma,» lisas ta.

Ösel Foodsi nõukogu kutsus ettevõtte juhatuse 10. augustil tagasi ja kinnitas ettevõtte juhatajaks Olari Taali.

Hetkel kuum