Madli Zobel • 9. september 1999 kell 22:00

ETV võttis suure laenu

ETV rahandusjuht Anneli Viita ütles, et laen lahendas ETV käibekapitaliprobleemid ja pole seotud investeeringutega. Lepingu kohaselt on 10% intressiga võetud laenu tagasimaksetähtaeg viis ja pool aastat, sh 6 kuud maksepuhkust.

«Rahalise poole pealt on sel aastal kõik korras,» ütles Lepp. Laenu võtmise kiitis ringhäälingunõukogu heaks augustis.

«Pärast pikaajalisi kaalumisi leiti, et laen on võimalus lahendada selle ja järgmise aasta probleemid,» rääkis Viita. «Laen oli absoluutselt põhjendatud.»

Ringhäälinguseaduse kohaselt ei ole ETV-l õigust võtta laenu, kui selle tehingu tagajärjel ületab krediitidega ja kapitalirendiga seotud maksete kogusumma suvalisel aastal 10% tehingu tegemise aasta eelarvetuludest. Viita sõnul on ETV maksete kogusumma 9% ning peaks järgnevatel aastatel vähenema.

Esmaspäeval otsustas ETV juhatus koondada umbes 100 inimest. Viita sõnul on töölepingute lõpetamine alles pooleli ja koondamistasudeks minevat summat pole veel võimalik täpsustada.

Kanal 2 juht Kris Taska ütles, et tema ainuke seisukoht ETV suhtes on, et jaam peaks pakkuma seda, mis erakanalitel vajaka jääb, mitte konkureerima meelelahutuse vallas.

TV3 tegevdirektor Andres Jõesaar ütles, et see on iga firma enda asi, milline on tema rahapoliitika.

Ringhäälingunõukogu nõuniku Merike Villardi sõnul on ETV võtnud varem arvelduskrediiti, ent Eesti Raadio pole isegi seda võimalust kasutanud.

Hetkel kuum