9. september 1999 kell 22:00

Kas kasutate kodus internetti?

Kasutan internetti kodus ja tööl. Ausalt öeldes ei kujuta elu ilma internetita enam ettegi. Mugavate kommunikatsioonivahenditega harjub ära.

Sooduspakkumised ei ole mind mõjutanud ja ma ei ole ise konkreetsetesse pakkumistesse süüvinud ning seetõttu pole olnud mõttes internetiteenust pakkuvat firmat vahetada. Tegemist on suhteliselt väikese rahaga, mis on võimalik võita.

Kui tuua analoog mobiilteenuste pakkujatega, siis Eesti Mobiiltelefon osutab minu meelest Eesti üht viletsamat teenust, aga paljud ei vaheta EMTd lihtsalt sellepärast, et nad ei soovi vahetada telefoninumbrit. Selleks, et oma tuttavatele ja äripartneritele antud numbrit säilitada, talun need mõningad sigadused ära, mis klientide puhul rakendatakse. Numbri säilitamise nimel olen ma nõus ka teenuse eest rohkem maksma, kui teeksin seda mõne teise mobiilsideoperaatori teenust kasutades. Täpselt sama on internetiga. Tõenäoliselt ei tule ärimeestele kasuks ühinemine sooduspakkumisega, sest siis peab muutma ka näiteks oma elektronposti aadressi.

Sellepärast ei pruugi need sooduspakkumised konkurentidelt kliente väga palju ära tõmmata, kuid kindlasti mõjutab see neid inimesi, kes alles plaanivad internetiga liitumist.

Kodus mul ei ole internetti. Kasutan internetti tööl, kuid äriasjade ajamiseks suhteliselt vähe. Peamiselt kasutan internetti üldinfo hankimiseks.

Ma ei ole pidanud vajalikuks interneti-ühenduse toomist koju, sest väldin tööasjade ajamist kodus. Samas ei ole ma ka selline fanaatik, et kasutaksin internetti hobi ja huvi korras.

Arvan, et need sooduspakkumised, mida viimastel nädalatel on Eestis tehtud, pakuvad huvi nooremale põlvkonnale, kes tõesti veedavad internetis suhteliselt suure osa oma ajast. Sellistele vanematele ärimeestele nagu mina ei paku internet nii suurt huvi.

Need summad, mis on tänu sooduspakkumistele võimalik võita või kokku hoida, ei ole ka nii suured, et tekitaksid minus huvi.

Interneti arengu osas on Eestil veel palju arenguruumi. Näiteks täna (eile -- toim.) otsisin internetist kinnisvara puudutavat informatsiooni, kuid seda oli ebapiisavalt. Kui ma soovin mingi valdkonna kohta infot saada, siis oleks loogiline, kui saan suurema osa informatsioonist interneti kaudu. Eestis see aga nii veel ei ole.

Hetkel kuum