Kristina Traks • 9. september 1999 kell 22:00

Meiereide kitsendused püsivad

«Neil on ekspordiluba, kuid teatud tingimustega,» ütles veterinaarameti toiduhügieeni osakonna juhataja Raimond Strastin eile. «Enne, kui nad võist tehtud toodangut müüa tohivad, peavad nad tegema või analüüsid.»

Praeguseks on laboratoorselt kontrollitud umbes 300 tonni Iiri võid ja sellest tehtud toodangut tohib ettevõte eksportida. «See või on tingimisi kõlbulik, kuid teda võib kasutada ainult eksporttoodangu valmistamiseks,» ütles Strastin.

«Võilugu kestab seni, kuni Ühinenud Meiereid suudab või ära müüa,» ütles Strastin. Tema sõnul jätkab amet uurimist, kas aegunud võist tehtud toodangut on ettevõte ka Eesti turul müünud.

ASi Ühinenud Meiereid pressiesindaja Ene Nobel ütles, et enne töötlemist on alati tehtud või analüüsid. «Veterinaarameti ettekirjutuses pole midagi üllatavat ja meie jaoks ei muuda see midagi,» ütles ta.

Ühinenud Meiereide impordikeeld kehtib Tartu tollilaos seisva 540 tonni lahtitollimata või kohta. Veterinaarameti ettekirjutuse järgi tuleb see hävitada või tootjale tagastada.

Hetkel kuum