Väinu Rozental • 9. september 1999 kell 22:00

Viru Ranna haldurid palusid ajapikendust

Viru Ranna eilseks planeeritud võlausaldajate nõuete kaitsmise koosolek on edasi lükatud 28. septembriks.

Edasilükkamise põhjuseks nimetas pankrotihaldur Arno Mägi mitutsada haldurite poolt mittetunnustatud nõude olemasolu. «Et vältida võimalikke hilisemaid kohtuvaidlusi, otsustasime nõuded veel kord üle kontrollida,» märkis Mägi.

Mägi sõnul on tähtaja pikendamine pankrotiprotsessil, kus on üle 700 nõude, loomulik, sest seadusega ette nähtud aja jooksul on raske kontrollida nii suurt hulka nõudeid.

Viru Ranna vastu on esitatud 772 nõuet kogumahus 203,5 miljonit krooni. Viru Ranna suurima võlausaldaja, Hansapanga nõue on 76,4 miljonit krooni. Suuruselt järgmine võlausaldaja on endisele ettevõtte omanikule Märt Vooglaiule kuuluv Herald Holding Inc (nõude suurus 22,8 miljonit krooni).

Viru Rannal on bilansilist põhivara 103 miljoni krooni eest.

Pankrotihaldur Toomas Saarma ütles BNSile, et ta ei saa avaldada varade tegelikku väärtust, sest see võiks mõjutada juuli lõpus välja kuulutatud ettevõtte müüki.

Viru Ranna vara enampakkumise tähtaeg on 30. september. Arno Mägi sõnul on infot ettevõtte kohta küsinud nii Eesti kui välisinvestorid. «Müüme vara paindlikult,» rääkis Mägi. «Anname võimaluse osta tervikvara ja ka valida, mis ostjale on majandustegevuseks vajalik.»

Viru Ranna Toila kulinaariatoodete tsehh ja Voka sprotitehas jätkavad tootmist.

Kohus kuulutas Viru Ranna pankroti välja jaanuari algul.

Hetkel kuum