12 september 1999

EBRD ootab linnajuhtidelt Tallinna Vee finantsanalüüse

EBRD eeldas, et Tallinn esitab enne tänaseks planeeritud kohtumist Tallinna Vee täpsustatud finantsanalüüsid järgnevaiks aastaiks, selgub BNSi käsutuses olevast Edgar Savisaarele adresseeritud kirjast. EBRD kirja järgi ei ole linn kokkulepitud ajaks analüüse esitanud.

«Kui ma tegin ettepaneku korraldada meie kohtumine 13. septembril, eeldasin ma, et saan eelnevalt kätte Tallinna Vee täpsustatud finantsplaanid, mis näitavad ettevõtte oodatavaid majandustulemusi eelolevatel aastatel mitme stsenaariumi järgi,» kirjutab EBRD osakonnajuhataja Rod Hewlett. Seni ei ole Hewlett enda sõnul nende projektidega tutvuda saanud.

Seepärast paluski EBRD tänaseks kavandatud kohtumise edasilükkamist, eeldusel, et peale kavandite kättesaamise jääb aega ka nendega tutvuda.

Tallinna volikogu nõunik Heido Vitsur ütles ametlikus teates kohtumise edasilükkumise kohta, et linn ja Tallinna Vesi saavad aega ette valmistada mitmed pikaajalised tulevikuprojektid Tallinna Vee edasise arengu analüüsimiseks.

Kuna Tallinna Vesi jääb oktoobrisse kavandatud vee hinna alandamisel sel ja järgnevatel aastatel EBRD kui laenuandja jaoks lubamatusse kahjumisse, peab tekkiva augu linnaeelarvest kinni maksma. Kahjumi kate -- üle 40 mln krooni -- on abilinnapea Heigo Kaldra kinnitusel 2000. a Tallinna eelarveprojektis sees. Samas pole eelarvet veel kinnitanud ei linnavalitsus ega volikogu. Praeguste arvutuste järgi kujuneb tänavu Tallinna Vee kahjumiks 5 mln krooni varem kavandatud 4,2 mln kroonise kasumi asemel, ütles ettevõtte juhatuse esimees Kalle Tiiter eelmisel nädalal. Tuleval aastal kujuneb Tiiteri sõnul kahjumiks juba ligi 40 mln krooni. Kui linn eelarve abil tuletõrjehüdrantide vee ja sadevete ärajuhtimise kinni maksab, kahjumit ei teki.

Linnale kuuluv AS Tallinna Vesi on EBRD-lt laenanud 44 mln DEMi, garandiks riik. EBRD avaldab muret vee ja kanalisatsiooni hinna alandamise üle, mis teeb kaheldavaks ettevõtte võime laenu teenindada.

Autor: BNS

Hetkel kuum