12. september 1999 kell 22:00

Tallinn üritab leida uue laenaja juba sel nädalal

Nõusoleku Tallinnale 130 miljoni krooni laenamiseks on andnud kolm välispanka, ütles abilinnapea Heigo Kaldra. Üks neist pankadest osales ka eelmisel, nurjunud konkursil, lisas ta.

Kaldra rääkis, et linnal pole aega laenukonkursiga kaua venitada, loodetavasti saab linnavalitsus parima pakkumise valida juba käesoleval nädalal.

Tallinna linnavalitsus tegi välispankadele teistkordse pakkumise 130 miljoni krooni laenamiseks kohe pärast seda, kui selgus, et esimese konkursi võitnud Hansapank ei saa rahandusministeeriumi vastuseisu tõttu laenu anda.

Välispankadelt laenamist rahandusministeerium takistada ei saa.

Hansapank pakkus 130 miljoni kroonise kolmeaastase tähtajaga laenu intressiks 4,98 protsenti.

Konkursil, mille Hansapank võitis, osales veel kolm pakkujat.

Paremuselt teiseks tunnistas linnavalitsus Saksa pankade koondpakkumise, milles osalesid Bankgesellschaft Berlin AG, Landesbank Schleswig-Holstein ja Westdeutsche Landesbank.

Kuigi pakutud intress -- 4,78 protsenti -- oli parem kui Hansapangal, olid pakkumise üldkulud kõrgemad, mis teinuks selle poole miljoni jagu Hansapanga pakkumisest kallimaks, märkis Kaldra.

Kolmandaks jäänud DePFa UK Ldt ja EBRD pakkumine oli tehtud kümne aasta peale intressiga 4,83 protsenti, mida linn pidas liiga pikaajaliseks.

Tallinna linnavolikogu võttis vastu lisaeelarve, mis näeb ette 130 miljoni krooni juurdelaenamist, 1. juulil.

Tallinna uus laen läheb peamiselt tänavate remondi rahastamiseks.

Autor: BNS

Hetkel kuum