ÄP fototoimetus • 14. september 1999 kell 22:00

EMV sisetehingud lähevad taas uurimise alla

«Väärtpaberiinspektsiooni seisukohast ei olnud uurimise lõpetamine piisavalt argumenteeritud,» lausus inspektsiooni peadirektor Marek Mägi eile.

Politsei lõpetas kriminaalasja sisetehingute kahtluses ASi EMV ehitusdirektor Olaf Hermani vastu, sest ei suutnud tõestada, et viimane ostis veebruaris EMV aktsia hinna tõusu eel 21 700 aktsiat siseinfot kasutades.

Mägi sõnul esitas inspektsioon oma avalduses prokuratuurile seitse põhjendust, miks uurija argumendid kriminaalasja lõpetamiseks ei olnud piisavad, kuid ei soostunud neid avaldama. Kui prokuratuur jätab jõusse uurija määruse, muutuks siseinfo kasutamine legaalseks, lausus Mägi. Mägi sõnul esitas inspektsioon sellise olukorra vältimiseks justiitsministeeriumile ja rahandusministeeriumile kriminaalkoodeksi ja väärtpaberituru seaduse muutmise eelnõu. Mägi möönis, et kriminaalseadustiku muutmine võib toimuda kiiremini kui väärtpaberiseaduse muutmine. Rahandusministeerium on seisukohal, et uue väärtpaberiseaduse valmimise ootuses vana seadust mitte muuta, märkis ta. Leiame, et väärtpaberituru seadust tuleb muuta võimalikult kiiresti, et katta sisetehinguid puudutav tühimik seaduses, lisas Mägi.

Autor: ÄP

Hetkel kuum