15. september 1999 kell 22:00

Swedbank emiteeris eile Eesti turule 80 miljoni krooni eest viiekuulisi võlakirju, millega refinantseeris varasemad emissioonid.

«Kuigi summa oli Eesti kohta suhteliselt suur, märgiti emissioon üle, « lausus Hansapanga finantsturgude osakonna spetsialist Ülo Kallas.

Kallase sõnul oli emissiooni märkimises osalenud investorite ring lai ning finantsinstitutsioonide kõrval märkisid 30% emissioonist ettevõtted.

Võlakirjade tootlus on viis protsenti. Juhul kui märgitud kogus ületas 490 paberit on tootlus 5,15 protsenti. ÄP

Pärnu linna viimane kommertspaberite emissioon on seni väärtpaberiinspektsioonis registreerimata.

«Emissioon on tõepoolest inspektsioonis registreerimata, kuid lähemalt ei tahaks ma seda kommenteerida, sest asja menetlemine on pooleli,» lausus väärtpaberiinspektsiooni peadirektor Marek Mägi.

Emissiooni korraldanud Hansapank Marketsi spetsialist Ülo Kallas ei osanud eile juhtunud kommenteerida, kuid kinnitas, et varasemates emissioonides on kohalik omavalitsus ise emissiooni registreerinud.

Seadusrikkumise eest võib kohus süüdlasele määrata kuni 300 000 krooni trahvi. ÄP

Norma Grupi juhatuse esimehe Toomas Tamsari sõnul ei saa ta kinnitada ega ümber lükata infot, nagu kavatseks Rootsi Autoliv pakkuda ASi Norma ühe aktsia eest kuni 60 krooni.

«Meil on kokkulepe, et aktsiate eest pakutavat hinda ei kommenteerita,» ütles Tamsar eile. Autolivi esindaja ütles sel nädalal Reutersile, et Autoliv võib maksta Norma 51 protsendi aktsiate eest kuni 400 miljonit krooni ehk kuni 60 krooni aktsiast. BNS

Leedu Panga spetsialistid soovitavad keskpanga juhatusel mitte lubada Vilniuse Pangal võtta oma kontrolli alla konkureerivat Hermist, ütles keskpanga juht Reinoldijus Sarkinas.

Leedu Panga reeglite kohaselt on keelatud pankade ühinemine, kui nende kontrolli all on kokku 40 protsenti turust. BNS

Hetkel kuum