Indrek Kald • 15. september 1999 kell 22:00

Tele2 Internet tuleb kaabeltele võrgust

Operaatorfirma Tele2 hakkas eilsest varasema Tallinna Kaabeltelevisiooni võrgu kaudu pakkuma Interneti püsiühendust. Kesklinnas välja ehitatud võrgu kaudu saab klient nii Interneti-ühenduse kui kaabeltelepildi.

See erineb sissehelistamisega Interneti-ühendusest, kus modemit kasutades ei saa samaaegselt telefoniga rääkida. Tele2 kliendi telefoniliinid jäävad vabaks, mis võimaldab üheaegselt Internetis surfata, faksi saata, telefoniga rääkida, kaabeltelevisiooni vaadata. Interneti-ühendust saab sama pistiku kaudu, kust praegu tuleb kaabeltelevisioonipilt. Kui klient asub Tallinna kesklinnas, aga kaablivõrk temani ei ulatu, siis võib Tele2 oma võrku laiendada. Kaabeldustööd tehakse tasuta, klient hakkab hiljem maksma ainult ühenduse eest.

Tele2 püsiühendus on suunatud nii äri- kui eraklientidele. Kaabelmodem sobib firmadele ja ka eraisikule, kellel on suuremad nõudmised võrguühenduseks, kui seda pakub sissehelistamisega teenus. Lisaks modemile on kliendil vaja võrgukaarti, mis tuleb arvutisse installeerida. Ühe modemiga saab ühendada ka kogu kohtvõrgu, siis on vaja eraldi programmi, mis installeeritakse Tele2 poolt.

Uue teenuse eeliseks on hea rahvusvahelise ühenduse kiirus, sest Tele2 on ühendatud otse Rootsi Swipneti baasvõrku. Interneti-ühendus kaablivõrgu kaudu on mitukümmend korda kiirem tavalise modemi kaudu pakutavast ühendusest.

Tele2 püsiühenduse liitumistasu on 4000 krooni, see ei sõltu hilisema ühenduse kiirusest. Uuel teenusel on fikseeritud kuumaks, mis on minimaalselt 3900 krooni pluss käibemaks. Ühenduse kiirus algab 64 kilobitist sekundis. Era- ja äriklientidele pakutakse eri pakette. Klient saab soovi korral omale kaabelmodemit ka tasuta rentida, makstes vaid deposiidi, mis tagastatakse teenuse lõpetamisel.

Microlink pakub Interneti-teenust üle terve Tallinna, Tele2 esialgu ainult Tallinna kesklinnas. Hindade poolest oleme neist kohati veidi odavamad.

Hetkel kuum