ÄP fototoimetus • 19. september 1999 • 1 min
Jaga lugu:

Sajandivahetus võib tuua Venemaale kaose

Ühtede allikate järgi Venemaa valitsus väidab, et ta kontrollib täielikult arvutite 2000. aastale üleminekuga seotud probleeme. Teiste allikate põhjal on valitsus teatanud, et ainult kolmandik keskvalitsuse tähtsatest arvutisüsteemidest tuleb Y2Kga toime. Venemaa rahandusministeeriumi hinnangul kulub Y2K probleemi lahendamiseks 187 miljonit dollarit.

USA välisministeerium on koostanud ettekande, kus prognoositakse ohtusid, mis võivad sajandivahetuse Venemaad tabada. Ehkki Venemaa on arvutisüsteemidest vähem sõltuv kui lääs, ennustab USA häireid Venemaa võtmesektorites, nagu energeetika, telekommunikatsioon, veondus, finantssektor ja katastroofiabi. Venemaa lennujaamu soovitab USA ministeerium kriitilistel päevadel kindlasti vältida.

Õudusstsenaariumi kohaselt pole teada, kuidas toimivad sajandivahetusel Venemaal laiali paigutatud 2500 tuumalõhkepead, mille aktiveerimiseks kulub mõni sekund. USA ja Venemaa kokkulepe kohaselt peetakse tuumarakettide juhtimiskeskuses ühist valvet, et vältida uusaastaööl valehäiret.

Ettekandes rõhutatakse, et kui Venemaa on mingil määral Y2Kga kohtumiseks valmis, siis Ukraina, Valgevene ja Kasahstan ei kujuta üldse ette, mis neid oodata võib.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt