22. september 1999 kell 22:00

Uutmoodi töökoht büroos -- Caddy

Caddy on individuaalne töökoht, mis liigub ratastel ja võtab vähe ruumi. Läänes on sellised juba kasutusel, Eestis teeb tee lahti Standard.

Büroopind ja ühe inimese töökoht maksavad palju. Kui tegemist on müügi- või kindlustusagentidega, kes palju büroost väljas liiguvad ja tuba keskpäeval pooltühjalt haigutab, tundub igaühele statsionaarse töölaua muretsemine liigse luksusena.

Standard pakub lahenduseks liikuva kapi ja laua vahepealse eseme -- Caddy.

Caddyd võivad seista seina ääres reas. Müügiagentide toa keskel on näiteks üks suur nõupidamistelaud, kus peal on hulk arvuteid ja ümber toolid. Büroosse saabuv müügi- või kindlustusagent võtab seina äärest oma töökoha ja veeretab selle arvutilaua juurde, siis on võimalik ka pabereid laiemalt laotada.

Caddy sisaldab väikest lauaplaati ja kapiosa, mille sees on kontoritarbed. Töö lõppedes lükkab töötaja Caddy uuesti seina äärde ja kihutab järgmise kliendi juurde, sel ajal võib laua taga koha sisse võtta kolleeg.

Kuna Caddy on iseenesest väike töölaud, siis pole karta, et keegi ei mahuks büroos töötama, kui juhtub mingil hetkel rohkem inimesi saabuma. Sama ruumi võib kasutada ka koosolekusaalina.

Caddy mõõtmed lähtuvad funktsionaalsusest püstitöötamisel ning tavalisemate bürootarvete mõõtmetest. Hind sõltub komplekteeritusest ja viimistlusest.

Esimene Eestis toodetud Caddy oli väljas augustis Skandinaavia mööblimessil Kopenhaagenis. Eestis seda toodet veel tutvustatud pole, kuid see leiab peatselt aset.

Caddy kujutab endast suuremat versiooni laekatumbast, mis on eriti otstarbekas kasutada töötajatel, kelle suurem osa tööajast möödub väljaspool bürood.

Caddy võib seest olla varustatud failihoidjate, sahtlite, kontoritarvete sisujuhtide ja palju muuga. Caddy küljes on postkast. Tegemist ringiliikuva iseloomuga ametikohale mõeldud töökoha lahendusega, kus tööandja hoiab kokku investeeringutelt kontoripinda ning kallisse mööblisse. Luuakse avatud arvutitöökohad ning igal töötajal on individuaalsete asjade jaoks oma kapp.

Põhimõtteliselt eeldab müügitöö kohta, kuhu saab jätta meeldetuletusi endale ja ka teised saavad teateid jätta. See koht peab olema individuaalne igale müügiinimesele. Selle nõude Caddy täidab. See nn postkast võiks olla horisontaalne, et viimasena pandud teade oleks kõige peal. Ringi veeretatav töökoht on soodne: kui ühises ruumis liiga kärarikkaks muutub, võib eralduda koridori, mõnele jälle meeldib kolleegide lähedus. Caddy küljes peaks olema raadiotelefon. Välimus võiks atraktiivsem olla. Mitu aastat töötanud inimesel peaks olema juba oma päristöökoht.

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum