Sirje Niitra • 23. september 1999 kell 22:00

EMV lennujaama parklaga jännis

EMV juhatuse esimees Jaanus Otsa ütles, et ehitusfirma võimalused parkla rajamiseks on väga väikesed ja mingil juhul ei saa see enam ettenähtud tähtajaks 1. detsembriks valmis. «Selle vastu on juba loodusseadused,» leidis ta ja lisas: «Meie lähtusime pakkumist tehes sellest, et saame alustada projekteerimise ja ehitusega 6. septembrist. Seda pole me siiani teha saanud.»

Lennujaama parkla riigihankekonkursi tingimuste kohaselt pidi lennujaam seadma hoonestusõiguse tulevase operaatori kasuks, mis on seni tegemata. Kuna krunt on kinnistamata, ei saa ehitaja taotleda ehitusluba ega ka laenu. «Me ei saa börsiettevõttena tegelda ebaseaduslike ehitustega,» märkis Otsa.

EMV pole veel ametlikult lennujaama parkla rajamisest ära öelnud, kuid selle juht hindas võimalusi seal tegutsema hakkamiseks väga väikesteks.

ASi Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Rein Loik ütles parkla ehituse venimise kohta, et EMV on kaubelnud pikendust kavandatava parkla teise korruse väljaehitamiseks, aga tähtaja nihutamine pole kahjuks juhtkonna võimuses.

Hoonestusõiguse seadmine polnud Loigu väitel konkursitingimustes sees ja seda pole võimalik alla kuu aja teha.

Loik nõustus ehitaja väitega, et parklat pole võimalik tänavu enam valmis teha ja ehitus võib nihkuda tuleva kevade peale.

Lennujaama parkla riigihankekonkursil teiseks jäänud Merko Ehituse juhatuse esimees Toomas Annus ütles kohe pärast konkursi tulemuste selgumist, et võitja pakkus üle ja nii kiiresti pole kaht korrust valmis ehitada võimalik.

Parkla operaator pidi konkursitingimuste kohaselt saama rajatise alla jääva maale hoonestusõiguse endale 99 aastaks ja maksma rendile lisaks selle eest lennujaamale ka kindla protsendi käibest.

Hetkel kuum