Tõnis Oja • 28. september 1999 kell 22:00

Euroland -- ohutuim koht investeerimiseks

Juba teist nädalat on valuutaturgude tähelepanu keskmes Jaapani jeen. Möödunud nädala lõpuni kestnud selge kursitõus on asendunud seisaku, osaliselt isegi nõrgenemisega. Järjest enam tuleb kinnitusi, et Jaapani keskpank võib jeeni tugevnemise ohjamiseks saada abi suurtelt tööstusriikidelt, eelkõige USA-lt ja Euroopa keskpangalt.

Jeeni kurss langes eile 104,00 USD/JPY-lt 106,60-le. Saareriigi valuuta peaaegu kaheprotsendilist nõrgenemist ei hoidnud ära ka aktsiahindade keskmiselt kolmeprotsendine tõus Tokio börsil. Jeeni edasise languse hoidis ära suurematele eksportööridele antud käsk jeeni 106 tasemel müüa.

Euro kurss jäi eile väheliikuvaks. Samas on analüütikud Euroliidu potentsiaali suhtes optimistlikud. Morgan Stanley Dean Witteri analüütikud peavad Eurolandi lähiajal investeeringuteks turvaliseimaks kohaks. Inflatsioon on piirkonnas meeldivalt madal, intressimäärasid sel sajandil enam ei tõsteta. Samas prognoositakse jätkuvalt intresside kergitamist Ameerika Ühendriikide keskpanga poolt veel sel aastal (kuigi mitte veel järgmisel Vabaturu komitee istungil, mis toimub järgmisel nädalal).

Eile õhtul oli dollari kurss 14,8873 krooni.

Hetkel kuum